Klaus Iohannis a mers de Crăciun la biserică, împreună cu soţia sa. Cum s-a îmbrăcat Prima Doamnă

Președintele Klaus Iohannis a mers în dimineața de Crăciun la biserică împreună cu soția sa, Carmen Iohannis.
Alina Costache
25 dec. 2022, 17:13
Klaus Iohannis a mers de Crăciun la biserică, împreună cu soţia sa. Cum s-a îmbrăcat Prima Doamnă
Klaus Iohannis a mers alături de soția sa, Carmen, la bisercă

Klaus Iohannis și soția sa, Carmen, au mers ținându-se de mână la biserică, duminică dimineața, în prima zi de Crăciun. Prima Doamnă a îmbrăcat un palton negre, iar în picioare a avut o pereche de cizme negre. Ținuta acesteia a fost completată de o geantă roșie.

Cuplul a apărut zâmbitor și plin de voie bună, dar au refuzat să vorbească cu jurnaliștii care se aflau la fața șocului.

Klaus Iohannis, mesaj de Crăciun

În Ajunul Crăciunului, președintele Klaus Iohannis a transmis un mesaj românilor de pretutindeni.

Citește și: Mesajul lui Klaus Iohannis de Crăciun. Ce le-a transmis românilor care abia mai fac faţă scumpirilor

„Să întâmpinăm Nașterea Domnului cu bucurie și cu credință- bucuria de a-i simți aproape pe cei dragi și credința în forța mântuitoare a compasiunii și a solidarității.

Spiritul acestor Sfinte Sărbători să ne luminez sufletele, să ne inspire să îi ajutăm pe cei care au nevoie de sprijin și să ne aducă împreună, pentru că doar uniți suntem mai puternici.

Crăciun fericit și multă sănătate, dragi români”, a transmis președintele.

Citește și: Cum să ne îmbrăcăm de sărbători. Designerul lui Carmen Iohannis face câteva sugestii: „Nu recomand”

Premierul Nicolae Ciucă le-a transmis și el un mesaj românilor cu ocazia sărbătorilor de iarnă:

„Sfânta sărbătoare a Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos ne oferă, în aceste zile, toată bucuria momentelor petrecute împreună cu familia și toți cei dragi, cu farmecul de neegalat al vechilor tradiții de Crăciun și cu sentimentul că toți putem fi mai buni în relația cu cei din jur.”

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Jucătorul pierdut gratis de UTA și-a găsit echipă în SuperLiga. Cu cine semnează puștiul cu o poveste de film. Exclusiv
Capital.ro
Românii, peste media UE la ore lucrate: diferențe majore între statele europene
Playtech.ro
România se împrumută tot mai mult. Cum te afectează creșterea datoriei externe la rate, taxe și prețuri
Adevarul
Rusia ar pierde războiul din Ucraina, iar Putin devine tot mai imprevizibil și mai periculos
wowbiz.ro
Adi Sînă, acuzat de fostul coleg de la Akcent, Sorin Brotnei, că a destrămat trupa. Declarații explozive: „El lua mai mult și voia mai mult”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Băiat de 14 ani, înecat într-un iaz din Dorohoi. Medicii nu l-au mai putut salva
iamsport.ro
A distrus o națională de la CM 2026: ”Catastrofală, cea mai grețoasă echipă! Nici România lui Edi Iordănescu nu juca mai rău, era exclusă dacă exista un vot al publicului”
MediaFlux
Românii vor fi urmăriți direct de ANAF. Baze de date la dispoziția Fiscului
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți