Klaus Iohannis şi Viorica Dăncilă, mesaj pentru tricolorii U21

Preşedintele Klaus Iohannis şi premierul Viorica Dăncilă i-au felicitat şi încurajat pe tricolorii naţionalei U21 după înfrângerea cu Germania din semifinalele Campionatului European Under-21.

27 iun. 2019, 18:49

„Un parcurs excepțional al echipei naționale de fotbal a României Under-21 la Campionatul European! Tricolori, ați făcut o țară întreagă mândră de voi! Vă așteptăm acasă!”, a scris Klaus Iohannis pe Facebook.

Şi premierul Viorica Dăncilă a avut cuvinte de laudă pentru tinerii tricolori.

„Felicitări tinerilor noștri pentru prestația din această seară! Succesul vostru va sta întotdeauna în talentul și munca voastră incredibilă. Suntem alături de voi! #RomaniaU21, a scris Viorica Dăncilă pe Facebook.

România U21 a ratat, joi, calificarea în finala Euro 2019, după ce a pierdut, la Bologna, cu Germania U21, scor 2-4, după ce a condus la pauză cu 2-1. Puşcaş a reuşit „dubla” pentru „tricolori”, în timp ce nemţii au marcat ultimele două goluri după minutul 90.

Citeşte şi: ROMANIA U21 – GERMANIA U21 2-4 (2-1). „Tricolorii” au ratat FINALA. Puşcaş, „dublă”, nemţii au revenit de la 1-2