L-a îmbătat şi i-a luat banii. Ce a păţit un octogenar care a acceptat să bea cu un NECUNOSCUT

Un bătrân de 82 de ani din Vrancea a fost jefuit în timp ce aştepta microbuzul în staţie. Hoţul l-a convins pe bătrân să bea împreună câteva pahare cu ţuică şi l-a lăsat fără 2.500 de lei.
Romania TV
09 mai 2014, 06:37
L-a îmbătat şi i-a luat banii. Ce a păţit un octogenar care a acceptat să bea cu un NECUNOSCUT

Bătrânul a mers cu un necunoscut la un bar din apropierea staţiei unde s-au cinstit cu ţuică. După ce l-a ameţit, hoţul a luat banii pe care bătrânul îi avea într-o sacoşă, potrivit România TV. Când bărbatul şi-a dat seama ce i s-a întâmplat, era deja prea târziu.

Păgubitul a reclamat cazul la Poliţie, iar acum, oamenii legii sunt pe urmele lui.

Citeşte şi MĂMĂLIGĂ, ŢUICĂ şi SEX: Fotografia controversată din România care face furori pe reţelele de socializare

Poliştii spun că şi o femeie ar fi fost păcălită şi jefuită printr-o metodă asemănătoare, tot într-o staţie de autobuz din Focşani. Ea a rămas fără 600 de lei, după ce un bărbat a păcălit-o spunându-i că îi lasă nişte acte importante. Când s-a uitat în sacoşă, femeia nu mai avea niciun ban, ci numai nişte hârtii fără importanţă.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vica Blochina, apariție incendiară! Cum arată în lenjerie intimă după ce a slăbit
Fanatik.ro
Cel mai scump fotbalist de la FCSB! Gigi Becali a plătit 70.000 de euro pe meci pentru el
Capital.ro
Doliu în lumea filmului! Un iubit actor a murit la doar 35 de ani. A publicat un mesaj tulburător pe Instagram
Playtech.ro
Ce înseamnă „râmnic” în numele localităților din România. Puţini cetăţeni ştiu, cuvântul vine din limba bulgară
Adevarul
Escrocherie „made in Romania” în California: Cum foloseau trei bărbați o sticlă de ulei pentru a convinge vânzătorii că au motoarele distruse
wowbiz.ro
Ultimele detalii despre starea de sănătate a lui Dan Petrescu! Va reveni sau nu antrenorul pe banca tehnică: „O perioadă foarte dificilă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS O elevă de 18 ani a fost găsită moartă pe un câmp din Bihor. Principalul suspect ar fi un îngrijitor de la ferma unde tânăra făcea practică
iamsport.ro
Rapid i-a tăiat indemnizația lunară de 1500 de lei unei legende a clubului: ”Nu ne mai respectă!”
MediaFlux
Prețurile pentru alimente ar putea exploda din cauza războiului din Iran. Avertisment sumbru pentru agricultori
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi