Larisa Iordache, ARGINT în finală la sărituri de la CE de gimnastică de la Moscova

Gimnasta Larisa Iordache mai aduce încă o medalie României. După ce vineri a devenit vicecampioană europeană la individual compus, Larisa Iordache a adus o nouă medalie de argint la Campionatele Europene de la Moscova.

20 apr. 2013, 10:46

Larisa Iordache a primit nota 14.900 la prima săritură şi 14.033 la cea de-a doua, iar cu media de 14.466 a obţinut medalia de argint, pe care a împărţit-o cu olandeza Noel Van Klaveren, care a obţinut aceeaşi medie (14.466).

Medalia de aur a revenit sportivei Giulia Steingruber (Elveţia, 14.750).

Tot sâmbătă, gimnastul Flavius Koczi s-a clasat, sâmbătă, pe locul 4 în finală la sol, la Campionatele Europene individuale de la Moscova.

Gimnasta Larisa Iordache a obţinut, vineri, medalia de argint în concursul individual compus din cadrul Campionatelor Europene de gimnastică de la Moscova. Românca a fost la un singur pas să aducă un nou titlu european gimnasticii româneşti, dar a pierdut aurul la ultimul aparat, paralelele.