Larisa Iordache este mai fericită ca niciodată. Ce nume a ales să pună pe listă pentru viitorul bebeluș. „Eu mi-aș dori o fetiță”

Larisa Iordache a anunțat recent că ea și soțul său, Cristian Chiriță, așteaptă primul lor copil. După ce, în urmă cu doar trei luni, cei doi și-au unit destinele, acum se bucură de una dintre cele mai speciale etape ale vieții lor. Cei doi se pregătesc să devină părinți pentru prima oară.
Filip Stan
13 sept. 2024, 19:51
Larisa Iordache este mai fericită ca niciodată. Ce nume a ales să pună pe listă pentru viitorul bebeluș. „Eu mi-aș dori o fetiță”

În cadrul emisiunii lui Cătălin Măruță, Larisa Iordache, fosta mare gimnastă a României, a vorbit deschis despre bucuria sarcinii și despre planurile pe care ea și soțul ei, Cristian Chiriță, le au pentru viitorul lor copil. Larisa a împărtășit că aceasta este una dintre cele mai frumoase perioade din viața lor, iar faptul că vor deveni părinți le aduce o fericire imensă. Cu toate că amândoi își doresc un copil sănătos, Larisa a recunoscut că ar prefera o fetiță, în timp ce Cristian visează la un băiețel.

Larisa Iordache: „Eu mi-aș dori o fetiță”

„Este bucuria noastră”, a mărturisit Larisa. Aceasta a subliniar cât de recunoscători sunt pentru această binecuvântare. Indiferent de sexul copilului, cei doi viitori părinți sunt convinși că vor trăi o viață plină de bucurii alături de cel mic sau cea mică.

„Ne bucurăm foarte tare de această perioadă pentru că este o perioadă extraordinar de frumoasă. Ne dorim să fie sănătos sau sănătoasă în primul rând. Eu mi-aș dori o fetiță, dar cu siguranță, indiferent de ce va fi, o să ne bucurăm și sperăm să avem o viață foarte frumoasă. Noi îndrăgim copiii și atât eu, cât și Cristian vrem să avem o viață liniștită. Cristian vrea băiețel ca să fim așa, într-o formulă egală. Indiferent ce este, va fi o bucurie. Nu există cuvinte pentru acest lucru. Suntem binecuvântați de la Dumnezeu și ne bucurăm. Să fie sănătos și să ne bucurăm împreună de viață”, a povestit Larisa Iordache, la emisiunea lui Cătălin Măruță.

Citește și: Vouchere speciale pentru angajaţi. Cine poate primi, o dată la doi ani, 3.000 de lei pe card

Ce nume și-ar dori gimnasta pentru copiii ei

Larisa a anunțat și numele pe care cei doi le-au ales pentru viitorul copil: Amira, în cazul în care va fi fetiță, și Isac, dacă va fi băiat. Vedeta a explicat că ambele nume i se par speciale și rare, aducând un aer regal.

„Am două nume, unul pentru fată și unul pentru băiat. Pentru fată Amira și pentru băiat Isac. Eu sunt pregătită. Mi se pare că sună foarte drăguț și regal și le-am întâlnit foarte rar. Ne dorim foarte tare ca copilul nostru să crească sănătos, în armonie și cred că o să încerce absolut toate sporturile pentru că suntem în lumea sportului. Am avut grețuri, este normal. Eu sunt pofticioasă de fel, nu am e total normal. Grețurile au trecut așa cum au venit, repede. Eu mă simt binecuvântată pentru soțul meu, este un om atent și mă ajută foarte tare acest lucru”, a mai spus gimnasta, în cadrul emisiunii „La Măruță”.

Citește și: Cu ce se ocupă în prezent Florin Grozea, fostul solist al trupei Hi-Q. Motivul pentru care s-a îndepărtat de lumina reflectoarelor

 

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
A fost găsit cuplul din București, dat dispărut pe Transalpină. În ce stare sunt Mihaela și Horațiu
Fanatik.ro
Au marcat 19 goluri și au primit 7, iar finala e pe 19.07! Cele mai tari coincidențe înainte de finala Cupei Mondiale 2026, Spania – Argentina
Capital.ro
Ce este Super El Niño și cum va influența vremea din Europa. Prognozele pentru toamna și iarna 2026-2027
Playtech.ro
Cât costă acum să chemi un electrician acasă. Doar deplasarea poate ajunge la 100 de lei. Lista actualizată cu noile tarife în 2026
Adevarul
Cât ar putea scumpi noua taxă UE carburanții. Calculul pentru un șofer cu Dacia Logan
wowbiz.ro
Dragostea plutește la propriu pe litoral! Doi îndrăgostiți au transformat marea într-o scenă de film romantic. Turiștii prezenți s-au uitat de două ori
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Lucia și Constantin sunt cei doi soți care și-au pierdut viața în urma accidentului din Grecia, alături de bebelușul lor. Fiica de 8 ani este în stare critică
iamsport.ro
Legendarul sportiv român este împotriva ”Anului Ilie Năstase”: ”Tăiam de la bolnavii de cancer, dar avem bani pentru show”
MediaFlux
Nativii care ar putea obține o sumă mare de bani. Horoscopul weekendului
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România