Leo Iorga, revenire spectaculoasă după vaccinul anticancer din Cuba. Veşti bune de la medici

Leo Iorga (52 de ani), diagnosticat în 2011 cu cancer pulmonar, nu se dă bătut. A apelat la toate tratamentele posibile şi a trecut prin cinci operaţii. La începutul lunii ianuarie a ajuns în Cuba, în celălalt capăt de lume, pentru a beneficia de un vaccin-minune. Revenit în ţară cu forţe proaspete, solistul se pregăteşte de o serie de concerte.
Romania TV
02 feb. 2017, 09:16
Leo Iorga, revenire spectaculoasă după vaccinul anticancer din Cuba. Veşti bune de la medici

Solistul Leo Iorga nu a plecat singur la Clinica Pradera din Havana (Cuba), ci însoţit de soţia lui, Paula (48 de ani), cu care are doi băieţi, iar recent a bifat 28 de ani de căsnicie, scrie click.ro. Au bătut un drum lung şi obositor, de aproape 10.000 de kilometri, însă speranţa că va găsi un leac pentru cancerul pulmonar, de care suferă de şase ani, i-a dat putere artistului să reziste în avion preţ de mai bine de zece ore. Leo este o fire credincioasă, iar duhovnicul său l-a încurajat să continue lupta cu boala. Leo este fericit că a putut beneficia de vaccinul Cimavax, care se poate efectua doar la renumita clinică din Cuba: „Nu este toată lumea compatibilă cu acest tratament, asta e problema.

Citeşte şi Fiul lui Leo Iorga: „Tatăl meu are ameţeli mari după vaccinul anticancer făcut în Cuba”

Doctorii stabilesc, eu am avut noroc”, ne-a spus el. Paula ne-a povestit despre întâlnirea soţului ei cu oncologii din Havana: „Medicii i-au făcut lui Leo toate investigaţiile, ca să vadă dacă organismul este compatibil cu acest vaccin. I-au făcut analize de sânge şi radiografii. Totul a decurs foarte bine.

L-am îngrijit pe soţul meu în acele clipe grele, cu multă iubire. Sunt liniştită doar atunci când este şi el. Îmi doresc să îi ofer pace în suflet, pentru că ştiu că îi face bine. Sunt o soţie devotată soţului meu şi familiei. Noi mergem înainte, indiferent de problemele pe care le întâmpinăm.

Leo îşi doreşte să trăiască şi să cânte în continuare pentru fanii săi”. Pentru a putea beneficia de revoluţionarul tratament, Leo Iorga a strâns, vreme de un an, din spectacole, suma de 20.000 de euro. S-a chinuit o vreme să-şi vândă şi vila din Eforie Nord, pe care spera să primească 250.000 de euro, însă încă nu a găsit un doritor. Dar el este fericit că fanii încă îl aşteaptă pe scenă, unde cântă aşezat pe un scăunel sau sprijinit de baston, din cauza durerilor cumplite de picioare.

Spitalizarea la renumitul centru oncologic costă 8.360 de dolari

Spitalul La Pradera din Cuba, unde s-a tratat Leo Iorga, este un Centru Internaţional de Sănătate cu mai mult de 15 ani de experienţă, unde lucrează personal medical profesionist. Specializat în oncologie, dar şi în neuorologie, cardiologie, ortopedie sau stomatologie, Centrul de sănătate oferă servicii la standarde înalte. E situat la doar 25 km de Aeroportul Internaţional şi la 15 km de centrul oraşului Havana. Pentru un tratament de cancer, un bolnav plăteşte 7.790 $, sau 8.360 $ dacă se internează.

Citeşte şi Transformare ŞOCANTĂ a unei vedete de la noi. Boala de care suferă l-a schimbat total FOTO

Va cânta trei zile la rând în localurile din ţară

Leo Iorga se pregăteşte pentru o serie de recitaluri pe care le va susţine în ţară, în luna februarie. „Tata este bine acum, are nişte simptome ciudate de la vaccin, inclusiv ameţeli, dar nu vor dura mult. Se va odihni o vreme şi la începutul lunii februarie revine pe scenă, unde îl aşteaptă fanii. Noroc că va sări peste repetiţiile cu trupa, căci deja sunt o echipă bine închegată”, ne-a spus Edi, fiul cel mare al artistului. Leo va cânta joi, pe 9 februarie, la Cluj Napoca, vineri, 10 februarie, va fi la Baia Mare, iar sâmbătă, 11 februarie, la Oradea. De precizat că va susţine recitaluri doar în cluburi, căci nu are voie să cânte afară, la temperaturi foarte scăzute: „Nu-mi place frigul, mi-e foarte rău când stau afară iarna. Când plec la drum port o geacă groasă, cu puf de pinguin, pe care am cumpărat-o din Anglia, cu 200 de euro, dar îmi pun şi pantaloni groşi şi bocanci”, ne-a spus Leo.

DailyBusiness
PNL a decis să îl susțină pe Nicușor Dan în turul doi al alegerilor prezidențiale
Spynews
Oksana Ionașcu, mesaj subtil pentru Cezar Ionașcu?!: ”Să fii în viața mea este un privilegiu” | VIDEO
Bzi.ro
Câți ani are Ilinca, soția lui George Simion: Nimeni nu se aștepta la asta!
Fanatik.ro
Alertă la nivel european: fenomenul care se răspândește rapid în fiecare colț al continentului. Situația în România
Capital.ro
FUGE George Simion? Cutremur total în România fix după alegeri: Este nevoit...
Playtech.ro
Bombă în showbizul din România. Divorțează după 6 ani. Abia ce s-a întors de la Asia Express și a făcut anunțul că....
DailyBusiness
Marcel Ciolacu: „Am ales ordinea și nu haosul. România trebuie să aibă un președinte care are deja o majoritate parlamentară”
Adevarul
Când și cum a fost racolată jucătoarea de tenis Alexandra Iordache de mafia pariurilor. Fostul său antrenor a dat totul în vileag
wowbiz.ro
Primul tur al alegerilor prezidențiale se poate contesta la CCR. Informații de ultimă oră
Spynews
Alertă ANM! Cum ne va afecta furtuna electrică, fenomenul care durează două săptămâni în România! Declarații de ultimă oră
Spynews
Dan Alexa și soția lui divorțează! De ce s-a despărțit concurentul Asia Express de partenera lui, Andrada
Evz.ro
Un pește care atacă organismul. Medicii sunt îngroziți
Ego.ro
Donald Trump, înșelat de a doua soție chiar cu garda lui de corp! Detalii halucinante
Prosport.ro
Campioana olimpică se iubeşte cu colega ei, mai tânără cu 8 ani: „Suntem un cuplu!”
kanald.ro
Un tânăr de 20 de ani a murit pe loc și un adolescent de 16 ani este în comă, după un accident înfiorător în Bacău. Mașina în care se aflau cei doi s-a încolăcit în jurul unui copac
Cancan.ro
Câștigătorul Asia Express 2025 a băgat divorț! CANCAN.ro are toate detaliile
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Marele actor de care România s-a despărțit în lacrimi. A fost cel mai îndrăgit. Nu poate fi uitat
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Donjuanul milionar de 53 de ani se însoară cu iubita cu 21 de ani mai tânără
stirilekanald.ro
Doi români plâng moartea fiului lor. Tânărul de 20 de ani a fost ucis cu sânge rece, pe o stradă din Italia: "De ce l-au omorât pe el? Fiul meu nu se va mai întoarce"
Anunț de ultim moment despre Igor Cuciuc! Ce s-a întâmplat la mormântul fiicei sale: „E greu de acceptat”
MediaFlux
Poate fi învins George Simion în turul 2? Ce poate învăța Nicușor Dan de la Băsescu și Iohannis
Shtiu.ro
Ce se întâmplă dacă vreunul dintre candidați moare până la turul al II-lea? Cine ajunge președinte?
Puterea.ro
Legendarul Skype a încetat oficial să funcționeze: cum să salvezi chat-urile și fișierele