Leonard Doroftei cere anchetă DNA la FR BOX

Leonard Doroftei, preşedintele FR Box, a anunţat că va face o plângere penală împotriva unor foşti conducători ai federaţiei.
Filip Stan
24 iun. 2015, 06:25

Leonard Doroftei este deranjat ca fostii colaboratori au cheltuit sume imense de bani fara justificare. Fostul mare boxer afirma ca, in prezent, institutia pe care o conduce a acumulat datorii de 500.000 de lei.

"Vom face plangere penala impotriva celor care au cheltuit acesti bani. S-au luat bani din federatie fara semnatura mea. Eu, Leonard Doroftei, nu am luat niciun ban din federatie. S-au luat bani din contabilitate fara acordul meu. Nu veti gasi facturi cu bani cheltuiti pentru mine, nu s-au cumparat costume pentru Doroftei. Pentru unii devenise o afacere si, cand am spus stop si nu am mai semnat, am devenit dusmanul lor", a rabufnit Doroftei.

Presedintele FR Box stie si cine a scos bani din Federatie fara acordul sau: "Am crezut in oameni care nu si-au cunoscut decat interesele. Sunt cheltuieli facute de noi toti, dar de ce si-au dat demisia cei din fostul Birou Federal? Eu cred ca a fost regizat tot, ca Biroul Federal sa fie demis. Am gasit multi bani scosi de catre Viorel Sima. Pana la urma se va gasi cine a luat banii, in justitie se va rezolva tot!".

Leonard Doroftei este deranjat ca fostii colaboratori au cheltuit sume imense de bani fara justificare. Fostul mare boxer afirma ca, in prezent, institutia pe care o conduce a acumulat datorii de 500.000 de lei.

„Vom face plangere penala impotriva celor care au cheltuit acesti bani. S-au luat bani din federatie fara semnatura mea. Eu, Leonard Doroftei, nu am luat niciun ban din federatie. S-au luat bani din contabilitate fara acordul meu. Nu veti gasi facturi cu bani cheltuiti pentru mine, nu s-au cumparat costume pentru Doroftei. Pentru unii devenise o afacere si, cand am spus stop si nu am mai semnat, am devenit dusmanul lor”, a rabufnit Doroftei.

Presedintele FR Box stie si cine a scos bani din Federatie fara acordul sau: „Am crezut in oameni care nu si-au cunoscut decat interesele. Sunt cheltuieli facute de noi toti, dar de ce si-au dat demisia cei din fostul Birou Federal? Eu cred ca a fost regizat tot, ca Biroul Federal sa fie demis. Am gasit multi bani scosi de catre Viorel Sima. Pana la urma se va gasi cine a luat banii, in justitie se va rezolva tot!”.

DailyBusiness
Trump mobilizează industria privată pentru a-și consolida superioritatea tehnologică în programele spațiale
Spynews
Un fotbalist de la Naționala României a devenit tată a doua oară! S-a căsătorit vara trecută cu soția lui
Fanatik.ro
Ce nereguli a scos la iveală ultimul control de audit la STB: datorii mascate și „risc de fraudă la intervenția directorilor”
Capital.ro
Doliu în lumea muzicii. S-a stins una dintre figurile marcante ale României. Lasă în urmă o mare moștenire artistică
Playtech.ro
Punctele de stabilitate în 2026. Cum îţi cresc pensia şi cine beneficiază de ele
Adevarul
STENOGRAME Angajații CFR acuzați de mită s-au consultat cu ChatGPT înainte de audieri. „Vrei să îți spun cum să răspunzi?”
wowbiz.ro
Ultimele cuvinte ale kinetoterapeutului Alin Neacșu. Mesajul din biletul de adio găsit în cabinetul său din Pitești
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 66 de ani a ajuns la spital după ce a fost despicat cu... Vezi mai mult
iamsport.ro
Scene neverosimile în SuperLiga: un jucător s-a supărat că echipa sa a câștigat! A alergat plângând la vestiar și a avut o ieșire nervoasă: 'Cum e posibil?!'
MediaFlux
SUA și Rusia, decizie crucială privind armele nucleare. Sunt în joc mii de focoase și capacități uriașe de distrugere
stirilekanald.ro
Primele dezvăluiri făcute de criminalul de 13 ani în cazul uciderii lui Mario: „Mă teroriza”
Top 5 sloturi Yggdrasil