Liberalul Dan Cristian Popescu anunţă că va candida ca independent: „Sunt dispus să negociez cu oricine doreşte să mă susţină”

Dan Cristian Popescu, viceprimar al sectorului 2 al capitalei, a anunţat joi că va candida la primăria sectorului ca independent sau susţinut de orice alt partid, fiind dispus să negocieze cu orice grupare politică.
Romania TV
06 aug. 2020, 08:28
Liberalul Dan Cristian Popescu anunţă că va candida ca independent:

Decizia liberalului vine ca urmare a anunţului PNL că va susţine candidatul USR-PLUS la primăria sectorului 2, pe Radu Mihaiu.

„Faptul ca la Sectorul 2 este un candidat USR-PLUS este rezultatul unor dezbateri, analize, evaluari pe care le-am facut”, a spus Ludovic Orban miercuri.

„Sunt dispus sa negociez cu oricine doreste sa ma sustina. Sacrificiul pe care sunt dispus sa il fac e sa candidez independent daca nu gasesc pe nimeni sa ma sustina. Voi intra in discutii cu partidele care si-ar dori sa ma sustina”, susţine Popescu în anunţul candidaturii.

Citeşte şi: ULTIMA ORĂ! Negocierile dintre PSD şi ALDE au eşuat. Călin Popescu-Tăriceanu ar putea candida la Primăria Capitalei

DailyBusiness
Erdogan amenință Israelul cu intervenția: Tensiunile dintre Ankara și Ierusalim escaladează
Spynews
Scandal uriaș în showbiz! Fiica unei cântărețe din România ar fi fost jefuită de rude în Anglia. A intervenit poliția
Fanatik.ro
Codul Rutier, mai dur cu șoferii care cred că pot scăpa de amenzi. Modificare care vizează o categorie aparte
Capital.ro
Șoferii care vor plăti până la 250 de lei pentru parcare. Nu se acordă locuri fixe. Primăria anunță cine poate solicita
Playtech.ro
Cât costă motorina în Bulgaria. Un român care s-a întors din Grecia, surprins de preţuri: „Oare s-au vorbit?”
Adevarul
„România este una dintre prăzile cele mai facile pentru Putin”. De ce debarcarea lui Orban nu aduce liniște la București
wowbiz.ro
Lângă cine a apărut Codruța Filip după ce Valentin Sanfira și-a refăcut viața sentimentală. Fotografiile au stârnit reacții în rândul fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 47 de ani și-a pierdut viața pe loc după ce mașina pe care o conducea s-a ciocnit violent de un autobuz, în Bistrița. Alte două persoane au ajuns la spital
iamsport.ro
Nici Hagi, nici Iordănescu! Înainte de a se stinge, Lucescu i-a spus lui Burleanu ce selecționer să aducă la națională: ”Singurul antrenor pentru care ar garanta!”
MediaFlux
PAPARAZZI Șeful ITM București, Costel Grojdea, vine zilnic la instituție cu un Lamborghini Urus de 300.000 de euro FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj