Lider PNL, cercetat pentru deţinere şi consum de droguri

Ioan Petran, liderul PNL Cluj-Napoca, consilier judetean si sef peste Autoritatea Teritoriale si de Ordine Publică(ATOP) a fost surprins de procurorii Directiei Nationale Anticoruptie(DNA) Cluj cu droguri, scrie stiripesurse.ro.
Iulian Tudor
27 iul. 2014, 10:17
Lider PNL, cercetat pentru deţinere şi consum de droguri

Evenimentul s-a petrecut la perchezitiile care au avut loc la el acasa pe 28 mai, iar Petran le-ar fi spus anchetatorilor ca nu el este consumatorul celor doua tigari de droguri, potrivit unor surse din apropierea anchetatorilor.

Asa ca vina a cazut pe nevasta acestuia, Simona Petran, mare directoare pe la BCR Cluj. Culmea este ca dosarul ar fi mers direct la procurorii DIICOT, fiind disjuns de la DNA datorita tipului de infractiune.

Procurorii DIICOT au confirmat pentru Gazeta de Cluj ca au demarat cercetarile pentru consum de droguri de mare risc intr-un dosar disjuns de la DNA fata de familia Petran.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Povestea militarului care a stat în comă 10 zile după ce a fost lovit în plin de un șofer cu permisul suspendat și cu alte 5 dosare penale pe rol. ”Mi s-a prăbușit toată lumea”
Capital.ro
Decizie pentru Călin Georgescu. Anunțul AUR după ce acesta a scăpat de controlul judiciar: Nu ne oprim aici!
Playtech.ro
Programul mall-urilor de Paște 2026. Unde poți face cumpărături chiar pe 12 aprilie
Adevarul
„Indiana Jones al lumii artei”, omul-cheie în recuperarea Coifului de la Coțofenești: „Nu o fac pentru bani. Este o parte din sufletul României”
wowbiz.ro
Mircea Lucescu a făcut infarct! Familia ar fi cerut transferul la Viena: „Pacientul este…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O tânără însărcinată și-a pierdut viața în Câmpina, după ce a intrat cu mașina într-un copac. Avea doar 28 de ani
iamsport.ro
Banciu cere desființarea unei echipe din SuperLiga: ”O chestiune de prioritate națională, ai dovada clară!”
MediaFlux
Fără amenzi pentru șoferi. Permisul auto și talonul ar putea să nu mai fie prezentate fizic
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj