Lider PSD: Băsescu a fost apreciat de popor ca Popeye marinarul cel curajos, iar acum a ajuns Olive

Preşedintele PSD Covasna, Horia Grama, consideră că boicotul anunţat de PDL este o expresie a fricii lui Traian Băsescu de a se prezenta în faţa votului popular, care se va întoarce împotriva sa, deoarece oamenii l-au apreciat ca pe "curajosul Popeye marinarul, iar acum a ajuns Olive".
Romania TV
24 iul. 2012, 13:43
Lider PSD: Băsescu a fost apreciat de popor ca Popeye marinarul cel curajos, iar acum a ajuns Olive

Deputatul Horia Grama a declarat, marţi, că boicotul anunţat de PDL reprezintă „expresia fricii lui Traian Băsescu de a se prezenta în faţa votului popular”.

„Este o expresie a fricii lui Traian Băsescu de a ieşi în faţa votului popular. Cândva, Traian Băsescu ne spunea în orice ocazie «să ne întoarcem la popor», iar acum a ajuns în situaţia în care se ascunde de popor”, a spus liderul PSD Covasna.

Grama consideră că decizia PDL de a boicota referendumul este „o laşitate” din partea lui Traian Băsescu şi a PDL.

„Este o laşitate din partea lui Traian Băsescu, dar şi a PDL, care continuă să-l urmeze în mocirla în care se scufundă tot mai mult”, a spus Grama.

În opinia deputatului PSD de Covasna, această atitudine relevă „adevărata faţă” a lui Traian Băsescu şi că din cauza ei îşi va pierde „probabil” o mare parte din susţinătorii lui.

„Lumea îl aprecia pe Băsescu până acum ca pe Popeye marinarul cel curajos, iar acum a ajuns să fie Olive”, a afirmat Horia Grama.

Colegiul Director al PDL a decis, marţi, să îndemne alegătorii să nu participe la vot la referendumul din 29 iulie pentru demiterea preşedintelui Traian Băsescu.

Preşedintele suspendat, Traian Băsescu, a declarat, marţi, că neprezentarea la vot la referendum „poate fi mai valoroasă” decât un vot împotriva demiterii sale, el susţinând că prin această atitudine nu este laş, ci acţionează pentru interesul naţional.

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Atanas Trică, transfer spectaculos la Dinamo?! Oficialii celor de la U Cluj confirmă negocierile: “Există un interes”
Capital.ro
Amenzi de până la 1.500 de lei pentru șoferi. O primărie introduce reguli noi pentru parcări. Vor fi obligați să mute mașina
Playtech.ro
Un an de vechime pentru pensie va costa mai mult din iulie 2026. Casa de Pensii anunță recalculări inclusiv pentru cei care au plătit deja
Adevarul
SURSE Nicușor Dan amână desemnarea premierului. Tomac nu are majoritate
wowbiz.ro
Răsturnare de situație în cazul crimei din Bihor! Tatăl Alisiei a făcut publice ultimele mesaje ale adolescentei ucise: „Nu mă lasă în pace”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un turist de 45 de ani a fost mușcat de un urs, pe Transfăgărășan! În ce stare se află bărbatul
iamsport.ro
Fostul conducător din Liga 1 a izbucnit la adresa lui Baciu: ”I-a suflat Gigi în gură și a luat-o razna!”
MediaFlux
PAPARAZZI Ștefan Bănică Junior taie linia continuă cu BMV-ul decapotabil prin oraș! Bolidul roșu sare-n ochi FOTO
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți