LIDL anunţă noi surprize pentru clienţi. Produsele pe care le primeşti GRATIS în toate magazinele

LIDL vine cu noi surprize pentru clienţii fideli. Retailerul anunţă că cei care îşi fac cumpărăturile în magazinele sale pot beneficia de anumite produse gratuite.
Alina Costache
21 aug. 2022, 20:07
LIDL anunţă noi surprize pentru clienţi. Produsele pe care le primeşti GRATIS în toate magazinele

LIDL anunţă noi surprize pentru clienţi. Pe lângă reducerile semnificative din magazine, românii pot primi şi anumite produse gratuit.

LIDL anunţă noi surprize pentru clienţi. Ce primeşti gratis dacă îţi faci cumpărăturile aici

Citeşte şi Vouchere alimente 2022. Anunţul pentru milioane de români făcut de Lidl pentru cei care au carduri sociale

Retailerul german anunţă reduceri semnificative la o gamă variată de produse, în toate magazinele din România. De exemplu, porumbul dulce fiert costă în această perioadă cu 21% mai puţin. De asemenea, micii de porc sunt cu 25% mai ieftin, iar îngheţata la cornet costă cu 20% mai puţin decât de obicei.

Surprizele nu se opresc aici. Cei care vor să cumpere chifle ţărăneşti vor mai primi una în plus gratuit din partea retailerului. La fel se întâmplă şi în cazul perlelor de brânză cu smântână, cumperi una şi primeşti două.

De asemenea, clienţii LIDL pot cumpăra doar în această perioadă salam ardelenesc cu doar 5 lei, iar untul aromatizat costă mai puţin cu 30%.

Reduceri importante sunt şi la capitolul dulciuri. De exemplu, ciocolata crocantă cu cereale în interior este mai ieftină acum cu 28%.

Lidl este un lanț de magazine de tip discount fondat în Germania, operat de concernul Lidl Stiftung & Co. KG cu sediul în orașul Neckarsulm. Lidl deține peste 10.000 de magazine la nivel internațional. Acestea se află situate în Germania, Franța, Austria, Belgia, precum și în alte țări din Europa de Vest, Europa Centrală, Europa de Nord și Europa de Est.

Lidl a intrat pe piața din România în anul 2010, când a preluat de la grupul Tengelmann cele aproximativ 100 de magazine de discount Plus. În cursul anului 2011, magazinele Plus au fost redenumite în Lidl, iar în 2021, rețeaua a ajuns la peste 290 de magazine, 5 sedii logistice și peste 9000 de angajați.

Citeşte şi Rechizite şcolare, în oferta Lidl de săptămâna viitoare. Cât vor cheltui părinţii la începutul acestui an şcolar

DailyBusiness
Costul orar al forței de muncă în România a crescut semnificativ în trimestrul IV 2025
Spynews
Panică în Dubai! O dronă a lovit un zgârie-nori. Imagini terifiante
Fanatik.ro
Cum s-a schimbat totul pentru pentru Diana Şucu după intrarea soţului în fotbal: „Avem o viaţă foarte efervescentă! Zilele de meci sunt foarte tensionate”
Capital.ro
Obligație la bloc. Asociația de Proprietari trebuie să facă plăți compensatorii. S-a dat termen de până la 3 ani
Playtech.ro
Ștecher sau ștecăr, cum se scrie corect? Greşeala făcută de 90% dintre români
Adevarul
Expresia pe care Trump o folosește des în ultima perioadă. Explicațiile experților despre mesajul ascuns
wowbiz.ro
Motivul pentru care colegii din trupa Holograf nu își vor lua rămas-bun de la Mugurel Vrabete la Sala Palatului! Gestul emoționant pe care l-a făcut soția lui Romeo Dediu la priveghi | EXCLUSIV
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Durere fără margini în Constanța. O fetiță de 5 ani și-a pierdut viața după ce casa în care se afla a fost cuprinsă de foc. Mama și fratele ei sunt în stare gravă
iamsport.ro
Salarii de 7.000 de euro la o echipă din Liga 3. Un fost jucător al FCSB-ului, printre privilegiați
MediaFlux
Decizie pentru pensionari! Cum se pot pierde toate drepturile
stirilekanald.ro
Adio, albastru de Voroneț? Când se găsesc bani pentru restaurarea picturii exterioare de la celebra mănăstire din patrimoniul UNESCO?
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj