Liga 1, penultima etapă. Craiova s-a apropiat la un punct de FCSB, după ce arbitrul a anulat un penalty împotriva sa

CS Universitatea Craiova a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), pe FC Voluntari, în etapa a 25-a a Ligii 1.

16 feb. 2018, 21:08

În minutul 84, arbitrul Marcel Bârsan a dictat penalti după o intervenţie a portarului Miodrag Mitrovici (CSU Craiova) asupra lui Daniel Benzar. După ce s-a consultat cu asistentul Marius Marica, care i-a atras atenţia că portarul a atins mingea, centralul a revenit asupra deciziei.

Jucătorii gazdelor au protestat vehement, dar meciul s-a reluat cu minge de arbitru, după mai multe minute de întreurpere. Pentru proteste, antrenorul gazdelor Claudiu Niculescu a fost trimis în tribune.

A marcat: Bancu ’33

0-1, min. 33  – Bancu a deschis scorul cu un şut din unghi, de pe linia careului de şase metri, după ce a primit o minge deviată.

Într-un alt meci jucat vineri, Gaz Metan Mediaş şi Juventus Bucureşti au încheiat nedecis, 0-0.