LIGA 1, poziţia Stelei în pericol, se încinge lupta pentru locul 2. Rezultatele complete şi clasamentul

LIGA 1. În ultimul meci al etapei a 7-a din play-off, Pandurii Târgu Jiu a câştigat cu 2-0 pe terenul Viitorului Constanţa şi se află la două puncte în urma Stelei, la fel ca Dinamo. Până la finalul campionatului mai sunt de disputat trei etape.

19 apr. 2016, 05:37

LIGA 1. Pandurii Târgu Jiu a învins, luni seara, scor 2-0, în meciul jucat, în deplasare, pe FC Viitorul, în etapa a şaptea din play-off-ul Ligii I. Echipa lui Edward Iordănescu s-a apropiat la două puncte de locul doi, ocupat de Steaua.

Hora a deschis scorul în minutul 52, cu o frumoasă lovitură de cap, iar 14 minute mai târziu Dan Nistor a marcat primul său gol în acest sezon. După această victorie, Pandurii Târgu Jiu se află pe locul 3, cu 34 de puncte, în timp ce Viitorul ocupă locul cinci, cu 25 de puncte.