Liga Campionilor Asiei, punctul de întâlnire între fotbal şi artele marţiale VIDEO

Meciul dintre Suwon Bluewings şi Al Sadd, din prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor Asiei, le-a oferit spectatorilor şi o "porţie" de bătaie ca-n filme.

20 oct. 2011, 17:30

Un gol marcat de Al Sadd la o fază la care, lipsiţi de fair play, jucătorii nu au returnat mingea sud-coreenilor de la Suwon Bluewings şi au marcat pentru 2-1 a încins peste măsură spiritele la meciul din penultimul act al Ligii Campionilor Asiei.

Era minutul 81, iar după gol partida a fost întreruptă mai multe minute. După o primă altercaţie, presărată doar cu îmbrânceli şi cuvinte grele, când părea că spiritele s-au calmat şi că jocul va putea fi reluat „războiul” s-a mutat în celălalt careu, unde jucătorii celor două echipe, precum şi rezervele şi oficialii au „încins” o bătaie în toată regula. S-au împărţit cu generozitate pumni şi picioare şi nu au lipsit procedeele de arte marţiale. După ce toată lumea s-a răcorit, arbitrul a dat afară doi jucători de la Al Sadd şi unul de la Suwon.