LIGA EUROPA: 14 goluri în prima manşă a sferturilor. Arsenal Londra a făcut scor cu ŢSKA Moscova

Lazio Roma, cu Ştefan Radu integralist, a învins, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 4-2, echipa Salzburg, într-un meci din prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Europa, arbitrat de o brigadă cu Ovidiu Haţegan la centru.

06 apr. 2018, 06:53

Golurile lui Lazio au fost marcate de Lulic ‘8, Parolo ’49, Felipe Anderson ’74 şi Immobile ’76. Pentru oaspeţi au înscris Berisha ’30 (penalti) şi Minamino ’71. Lazio a obţinut acest succes în ziua în care antrenorul său, Simone Inzaghi, a împlinit 42 de ani.

Tot joi, Arsenal Londra s-a impus cu 4-1 în prima manşă cu ŢSKA Moscova. Au marcat Ramsey ‘9, ’28 şi Lacazette ’23 (penalti), ’35, respectiv Golovin ’15.

La Madrid, Atletico a învins cu scorul de 2-0 Sporting Lisabona. Koke a deschis scorul în secunda 22, iar al doilea gol a fost înscris de Griezmann ’40.

În al patrulea sfert de finală, Leipzig a învins, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, Olympique Marseille (gol Werner ‘45+1).

Partidele retur vor avea loc la 12 aprilie.