LIGA I. O victorie pentru oaspeţi şi una pentru gazde în prima zi a etapei a 8-a

Primele două meciuri ale etapei a 8-a din Liga I au consemnat o victorie a oaspeţilor şi una a gazdelor. Viitorul lui Hagi s-a impus la Botoşani, iar Pandurii Târgu Jiu a trecut acasă de ASA Târgu Mureş.

16 sept. 2016, 20:03

FC Botoşani – FC Viitorul, scor 1-2. FC Viitorul a câştigat, vineri, scor 2-1, meciul disputat în deplasare la Botoşani, cu FC Botoşani, în primul meci al etapei a opta din Liga 1.

Oaspeţii au deschis scorul prin Chiţu în minutul 13 al întâlnirii, iar FC Botoşani a egalat prin Fulop (39). Echipa lui Gică Hagi s-a impus în cele din urmă prin golul lui Nimely (74).

Pandurii Târgu Jiu – ASA Târgu Mureş, scor 1-0. Gorjenii s-au impus la limită în faţa celor de la ASA, soarta partidei fiind decisă de un autogol. În minutul 66, Claudiu Belu a deviat în propria poartă o centrare în forţă a lui Marian Pleaşcă.