Litoralul Pentru Toți 2024. Unde te poți caza cu 230 lei pe noapte

Litoralul Pentru Toți 2024 este un program destinat turistilor care doresc sa-si petreaca sejurul la mare in extrasezon, atunci cand statiunile si plaja sunt mai libere, dar totusi incalzite de soare, si presupune reduceri semnificative la tariful de cazare pentru sejururile de 6 nopti.
Alina Costache
17 aug. 2024, 17:27
Litoralul Pentru Toți 2024. Unde te poți caza cu 230 lei pe noapte

Litoralul pentru Toți 2024 se desfasoara in perioada 1 septembrie – 15 octombrie, iar in cadrul lui se inscriu an de an hoteluri de 2, 3 si 4 stele din toate statiunile de pe litoralul romanesc.

Programul Litoralul pentru toţi 2024 înseamnă reduceri semnificative la tariful de cazare pentru sejururile de şase nopţi.

Citește și: Restaurantul de pe litoralul românesc cu cele mai mici prețuri. O ciorbă costă doar 10 lei

„Continuăm acest program de succes, pe care românii îl așteaptă în fiecare an. Este perioada în care prețurile pe litoral sunt cu până la 70% mai mici decât în vârf de sezon, iar pentru mulți turiști reprezintă, poate, singura variantă prin care pot merge în vacanță la mare câteva zile.

În fiecare an, programul nostru a demonstrat că poate aduce bucurie și relaxare pentru mii de familii care doresc să viziteze litoralul românesc.

Scopul nostru este să oferim oportunitatea unui concediu accesibil pentru toți românii, indiferent de buget, într-o perioadă în care prețurile sunt mult mai avantajoase.

Și în această ediție, am colaborat cu numeroși parteneri hotelieri pentru a ne asigura că oferim cele mai bune servicii și condiții de cazare.

Suntem mândri că putem sprijini turismul românesc și, în același timp, să aducem satisfacție și zâmbete pe fețele turiștilor noștri”, a declarat Dragoș Răducan, președintele FPTR (Federația Patronatelor din Turismul Românesc), într-un comunicat de presă.

Citește și: Mihai Trăistariu vrea să dea o nouă lovitură pe litoral, după succesul financiar cu apartamentele din Mamaia. „Interesul e să vină oamenii”

De exemplu, cazarea în cameră dublă la Hotel Aurora Mamaia, două stele, pentru 6 nopți în perioada 1 – 7 septembrie costă 1376 lei. La Hotel Flora din Mamaia, de trei stele, cazarea în cameră dublă în perioada 01-07 septembrie, 6 nopti, pentru doi adulti costă 1075 lei. În ambele cazuri oferta nu include și masa, conform litoralulromanesc.ro.

DailyBusiness
Trump mobilizează industria privată pentru a-și consolida superioritatea tehnologică în programele spațiale
Spynews
Ultimele cuvinte ale lui Cătălin Măruță în calitate de prezentator al emisiunii! De abia a putut să vorbească de lacrimi
Fanatik.ro
Cutremurător! Cristiano Bergodi a început să plângă în direct vorbind despre mama și tatăl său: „Am ajuns acolo când abia mai respira…”. Exclusiv
Capital.ro
Verdictul anului pentru Călin Georgescu. Tribunalul București decide astăzi, 9 februarie
Playtech.ro
Pensia de urmaș în 2026: cum se împarte când sunt mai mulți copii beneficiari
Adevarul
Capcana armistițiului în Ucraina. Visul lui Zelenski versus termenul american din iunie: „Asta e lecția de care trebuie să ținem cont”
wowbiz.ro
Cine sunt victimele accidentului cumplit din Caraș-Severin. Un tată și cei doi copii ai săi au murit în impactul devastator
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Doamne, ce TRAGEDIE! Fiul celebrului artist a fost găsit MORT în... Vezi mai mult
iamsport.ro
”O firmă imensă” din România, în negocieri pentru preluarea Stelei: ”Am asistat la discuții”
MediaFlux
Lista procurorilor care candidează la șefia marilor parchete a fost publicată de MJ. Cine vrea funcții la Parchetul ÎCCJ, DNA și DIICOT. Decizia finală, în mâna lui Nicuşor Dan
stirilekanald.ro
Moartea a făcut prăpăd în Caraș-Severin. Trei persoane au murit după ce un TIR și un microbuz s-au ciocnit violent
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj