BELGIA-ITALIA 0-2 în Grupa E de la EURO 2016

BELGIA ITALIA 0-2. Italia s-a impus cu 2-0, luni, la Lyon, în meciul cu belgia din  Grupa E de la EURO 2016.

13 iun. 2016, 17:07

Italia s-a impus în stilul caracteristic, jucând pragmatic, în fața Belgiei, considerată de mulți printre favorite la câștigarea EURO 2016, scor 2-0. Primul gol a venit de la Giaccherini, în minutul 32. Acesta a fost servit de Bonucci și nu a iertat. În prelungirile jocului, Pelle a punctat spectaculos din pasa lui Candreva și a dus scorul la 2-0.

După înfrângerea în fața italenilor, Belgia este obligată să nu se mai încurce cu Suedia și Irlanda, pe care le va întâlni în următoarele două partide.

BELGIA – ITALIA 0-2 (Giaccherini 32, Pelle 90+3)

Belgia: Courtois – Ciman, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen – Nainggolan, Witsel – De Bruyne, Fellaini, Hazard – Lukaku

Italia: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Candreva, Parolo, De Rossi, Giaccherini, Darmian – Pelle, Eder