STEAUA – DINAMO 2-2 în CUPA ROMÂNIEI. Dinamo, prima FINALISTĂ

STEAUA - DINAMO 2-2. Dinamo s-a calificat, miercuri, în finala Cupei României, după ce a remizat, 2-2, cu Steaua, pe Arena Naţională, în manşa a doua a semifinalelor. În tur a fost Dinamo - Steaua 0-0. A doua finalistă se va decide, joi, la meciul CFR Cluj - ASA Tg. Mureş (0-0 în prima manşă).

20 apr. 2016, 20:22

STEAUA – DINAMO 2-2. Dinamo este în finala Cupei României.

End Time FInal. STEAUA – DINAMO 2-2.

90′ Yellow cards cartonaş galben pentru Chipciu

84′ – Momcilovic reia puţin peste poartă la un corner

75′ – Goals GOL DINAMO! A marcat PULJIC! STEAUA – DINAMO 2-2! Marc a reluat cu capul în bară, Essombe a tras apoi în Cojocaru, mingea a ajuns la Puljic care a marcat simplu!

72′ Substitution schimbare la Dinamo. Iese Hanca, intră Essombe

70′ – Varela a reluat cu capul, dar Hanca a respins din faţa porţii goale

66′ Substitution schimbare la Steaua. Iese Hamroun, intră Tade

65′ – Gnohere îşi bate joc de o situaţie excelentă

57′ Substitution schimbare la Dinamo. Iese Val. Lazăr, intră Romario

52′ – Goals GOL STEAUA! A marcat CHIPCIU! STEAUA – DINAMO 2-1! Chipciu a marcat cu noroc, după ce Cerniauskas a respins în faţă un şut al lui Ad. Popa, care a recuperat prin fault o minge de la Corbu!

51′ – Goals GOL DINAMO! A marcat EKENG! STEAUA – DINAMO 1-1! Ekeng a prins un şut fenomenal de la peste 25 de metri, direct în vinclu!

48′ – Ekeng cade din nou în careu, nu se dă nimic

46′ Substitution schimbare la Steaua. Iese Marica, intră L. Filip

Start Time A început repriza a doua a meciului STEAUA – DINAMO.

End Time PAUZĂ. STEAUA – DINAMO 1-0.

45′ – Reghecampf este trimis în tribune de arbitrul Cristian Balaj, pentru proteste

43′ – Red cards cartonaş roşu pentru Bourceanu, după un cot în faţă aplicat lui Gnohere

39′ – Ekeng s-a împiedicat în careu

33′ – Kharja îl deposedează în ultimul moment pe Rotariu, la 18 metri de poarta lui Cojocaru

27′ – ratare monumentală a lui Chipciu, singur cu Cerniauskas

23′ – Kharja este la al treilea fault în cîteva minute şi riscă un cartonaş galben

17′ – Goals GOL STEAUA! A marcat ENACHE! STEAUA – DINAMO 1-0! Kharja a pasat la Chipciu, acesta la Stanciu, care l-a deschis excelent în careu pe Enache, care a marcat simplu.

15′ – Puljic are un conflict cu Marica

12′ Substitution schimbare la Dinamo. Iese St. Filip, intră Corbu

8′ – St. Filip s-a accidentat după o intrare a lui Chipciu şi pare nu mai poate continua meciul

2′ – Kharja trimite pentru Chipciu, dar acesta scapă mingea de sub control

1′ – sunt 20.000 de spectatori pe Arena Naţională

Start Time A început meciul STEAUA – DINAMO.

LIVE VIDEO ONLINE STEAUA DINAMO DIGI SPORT DOLCE SPORT PROTV. Echipele de start:

STEAUA: Cojocaru – Enache, Varela, Tamaș, Momcilovic – Kharja, Bourceanu – Chipciu, Stanciu, Hamroun – Marica.
Rezerve: Fl. Niță – L. Filip, Toșca, Gebhart, Bawab, Tade, Ad. Popa.

DINAMO: Cerniauskas – Hanca, A. Marc, Puljic, St. Filip – Ekeng, Mevlja – Rotariu, Palic, Val. Lazăr – Gnohere.
Rezerve: Muțiu – Nedelcearu, Essombe, Bartalstovu, Romario, V. Costache, Corbu.