Gheorghe Dincă, mesaj-şoc din închisoare. „Am dat jos Guvernul!” VIDEO

Dorin Dumitran, ofiţer psiholog, a dezvăluit la România TV că Gheorghe Dincă are impresia că el este cel care a dărâmat Guvernul PSD. Dorin Dumitran a discutat mai mult de 60 de ore cu "Monstrul din Caracal".
Filip Stan
21 ian. 2020, 19:46
Gheorghe Dincă, mesaj-şoc din închisoare.

Dorin Dumitran a dezvăluit la România TV că au fost momente când Gheorghe Dincă are un dezechilbru psihologic care îl face să fie impretinent şi arogant.

„În momentul în care Dincă a venit la Bucureşti a aflat cam ce se întâmplă şi de ce notorietate a devenit el. Îmi spunea că din cauza lui s-a schimbat guvernul! Miez din câlţi!”, a spus Dorin Dumitran.

Gheorghe Dincă, devoalat de profiler. Cele două evenimente traumatice din copilărie care l-au transformat în monstru VIDEO

Profilerul a continuat caracterizarea lui Gheorghe Dincă.

„A devenit arogant, a devenit impertinent. Vorbea peste tine. Nu te mai lasa sa spui… A inceput sa faca fel de fel de cereri. Iti e foarte greu sa mai restabilesti acel echilibru psihologic, pentru ca noi eram cam la acelasi nivel. El traieste intr-o ambianta culturala. Este inconurat de oameni, ma refeream la subcultura carcerala. El si-a acoperit rana aia si s-a simtit dintr-o data foarte puternic. Si a dat jos guvernul!”, a mai spus Dorin Dumitran.

Magistrații de la Tribunalul Olt se pregătesc să înceapă procesul din dosarul Caracal. Gheorghe Dincă nu a contestat măsura arestului preventiv și nici nu a mai formulat alte cereri pentru camera preliminară. Cel puțin până acum. În scurt timp și magistratul de cameră preliminară se va pronunța pe legalitatea probelor din dosar.

Gheorghe Dincă este acuzat de trafic de persoane, trafic de minori, omor calificat, viol şi profanare de cadavre pentru răpirea şi uciderea Luizei Melencu şi Alexandrei Măceşanu. ”Prin rechizitoriul din data de 10.01.2020, procurorii Direcţiei de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism – Structura Centrală au dispus trimiterea în judecată a inculpaţilor D.G. şi R.Ş., pentru săvârşirea infracţiunilor de trafic de persoane, trafic de minori, omor calificat, viol şi profanare de cadavre”, anunţă DIICOT, referindu-se la Gheorghe Dincă şi la Ştefan Risipiţeanu, acuzat că a violat-o pe Luiza Melencu.

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Alina Marymar îi dă fatala Lambadei, după ce a dat de înțeles că este însărcinată: "Nu știe să scrie și să citească”
Fanatik.ro
Cum se califică Universitatea Craiova în primăvara europeană din Conference League! Oltenii pot merge mai departe și cu o înfrângere la Atena. Update
Capital.ro
Impozit majorat cu 500%. Proprietarii de locuințe care sunt vizați. Unde se pregătește măsura
Playtech.ro
Cine este Liana Nicoleta Arsenie, președinta Curții de Apel București, și ce avere dețin
Adevarul
Avertismentul dur al unui general polonez către Putin: „Dacă ne atacați, intrăm în Kaliningrad”
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Cum se transmite lepra și cum îți dai seama că ai intrat în contact cu boala. Este alertă epidemiologică după confirmarea unui caz la Cluj-Napoca
iamsport.ro
Un suporter al FCSB, la un pas de tragedie la finalul meciului cu Feyenoord! A căzut din tribună la golul lui Tănase
MediaFlux
Nimeni nu scapă. Toate informațiile vor fi transmise în timp real către autorități
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Cum a murit, de fapt, fiul lui Florin Călinescu