LIGA CAMPIONILOR. Liverpool, cu un picior în semifinale. „Cormoranii” au învins-o pe Porto

FC Liverpool a câştigat cu 2-0 în faţa lui FC Porto, în prima manşă din sferturile de finală ale Champions  League. Golurile au fost marcate de Keita, în minutul 6, şi Firmino, în minutul 26.

09 apr. 2019, 13:48

Liverpool-FC Porto 2-0. Roberto Firmino a fost implicat direct în 12 goluri în cele 11 meciuri pe care le-a jucat în Liga Campionilor pentru Liverpool, pe Anfield. Starul brazilian a marcat de şapte ori şi a dat cinci pase decisive.

Returul se va juca miercurea viitoare, pe 17 aprilie, la Porto. Învingătoarea din această dublă manşă va juca în semifinale împotriva învingătoarei dintre Manchester United şi FC Barcelona, meci a cărei primă manşă se joacă miercuri, 10 aprilie.

În celălalt meci al serii, Tottenham – Manchester City 1-0.