Liverpool, îngenuncheată printr-un gol fabulos de Leicester. Reuşită fenomenală a lui Vardy VIDEO

Leicester a câştigat cu 2-0 meciul cu Liverpool, jucat marţi seara, în etapa a 24-a a Premier League, şi rămâne liderul diviziei de elită a fotbalului englez, cu trei puncte în faţa celei de-a doua clasate, Manchester City, care marţi a câştigat cu 1-0 la Sunderland.

02 feb. 2016, 21:23

Leicester continuă să facă senzaţie în Premier League şi îşi păstrează poziţia de lider şi după disputarea a aproape două treimi din campionat. Marţi seara, trupa lui Claudio Ranieri a câştigat cu 2-0 în faţa lui FC Liverpool, ambele goluri fiind marcate de Vardy, în repriza secundă.

Primul dintre ele, reuşit în minutul 60, a strârnit şi admiraţia selecţionerului Angliei, Roy Hodgson, aflat în tribune.