Liviu Dragnea, atacat şi ironizat de un deputat PSD: Americanii’s de vină!

Deputatul PSD, Radu Popa, lansează un nou atac la adresa lui Liviu Dragnea, făcând referire la firma de drumuri, Tel Drum, controlată de vicepremier. Popa spune că Dragnea se face vinovat de "eticheta de corupție și protector al baronilor" care "a fost atât de mare, încât s'a văzut din diaspora". 
Ionela Marcu
02 dec. 2014, 10:27
Liviu Dragnea, atacat şi ironizat de un deputat PSD: Americanii's de vină!

Americanii’s de vină! Tel Drum, firma de drumuri controlată de Liviu Dragnea are contracte de peste 100 de milioane de euro cu consiliile județene cărora vicepremierul cu același nume le oferă bani publici de la ministerul pe care îl conduce.
Poate așa înțelegem de ce eticheta de corupție și protector al baronilor a fost atât de mare, încât s’a văzut din diaspora”, scrie Radu Popa, pe contul său de Facebook.

Deputatul adaugă că lucrurile trebuie schimbate: „Personal, consider că România nu mai poate merge înainte așa. Cangrena corupției trebuie extirpată pentru ca organismul să supraviețuiască. Dacă nu avem puterea să o facem, organismul moare încet, dar sigur și peste 20 de ani, tot americanii vor fi de vină”.

Întâlnire la Cotroceni între Traian Băsescu şi Liviu Dragnea

Acuzaţiile lui Radu Popa vin după ce Marian Vanghelie, exclus din PSD, a vorbit şi el despre firma Tel Drum.

„Dragnea da anumite fonduri europene si apoi castiga Tel Drum. Daca dispare Dragnea, dispare Tel Drum. Tel Drum are contract in fiecare comuna. Asta e mafiotism, sarlatanie”, a acuzat Marian Vanghelie, in ziua in care a fost exclus din PSD.

DailyBusiness
CCR: Pensiile speciale ale magistraților vor fi reduse
Spynews
Dana Badea a recunoscut! Costel Biju a fost bărbatul vieții ei! Cum a reacționat „Regele TikTok-ului” atunci când a auzit
Fanatik.ro
Cum s-a gândit Ministerul Muncii să salveze angajații unor mari companii aflate în prag de faliment. Pierderi de miliarde și mii de muncitori în pericol
Capital.ro
Victorie pentru Traian Băsescu. Administrația Prezidențială nu a contestat decizia. Câți bani trebuie să primească
Playtech.ro
Metoda naturală pentru a reduce umiditatea din baie. Soluția simplă și eficientă
Adevarul
Cum a pierdut CFR Călători în fața unui operator privat, la diferență de 1 ban, 13 trenuri Alstom Coradia cumpărate de statul român
wowbiz.ro
EXCLUSIV | O româncă celebră, legătură periculoasă cu Jeffrey Epstein! În 2003, pedofilul american i-a plătit mamei ei o călătorie de peste o mie de dolari
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O adolescentă de 16 ani a fost găsită în stare de inconștiență lângă fire de înaltă tensiune căzute pe o stradă din București
iamsport.ro
”Cum să câștige Chivu titlul în Serie A cu 30 de puncte avans?!”. Nu a avut pic de milă: ”Știe o italiană de gherlă, cam cum știe Șumudică suedeză”
MediaFlux
Rusia dă o palmă SUA în negocierile pentru pacea din Ucraina. Nemulțumiri mari la Moscova față de Donald Trump
stirilekanald.ro
Cum se calculează în 2026 impozitul pentru casă?
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat