Liviu Dragnea, despre campania #șîeu: Totul este circ. Noi facem autostrăzi. Ei ţipă

Preşedintele PSD Liviu Dragnea l-a atacat dur pe omul de afaceri Ştefan Mandachi, care a iniţiat protestul pentru autostrăzi şi a construit, pe banii lui, un metru de drum în Moldova. "Putea să dea banii la nişte case de copii sau să-i doneze undeva", a spus liderul PSD. 
Romania TV
15 mart. 2019, 12:17
Liviu Dragnea, despre campania #șîeu: Totul este circ. Noi facem autostrăzi. Ei ţipă

„Ca să ţipe lumea acum că nu se fac autostrăzi. Şi niște șmecheri, care vezi doamne fac ei un metru de autostradă, la ora 12.30 s-au inaugurat … au început lucrul pentru primii kilometri de autostradă în Moldova, adică reali. Azi la 12.30. Ei fac circ. Noi facem autostrăzi. Ei țipă. Noi dezvoltăm România”, a spus Liviu Dragnea. 

Dragnea l-a atacat dur pe omul de afaceri Ștefan Mandachi, completând că banii cheltuiţi putea fi donaţi.

„Acel om de afaceri care am înţeles că a cheltuit 100.000 euro pentru acest circ. Dacă tot avea banii ăştia putea sa-i dea la nişte case de copii sau să-i doneze undeva. A zis: plec să văd dacă s-au început lucrările la autostradă în Moldova şi a plecat spre Bucureşti. Numai că legea aprobată în Parlament este pentru autostradă Tg. Mureş-Iaşi. Ce căuta spre Bucureşti? Totul este circ. Rămâne la latitudinea noastră să spunem adevărul”, a mai spus preşedintele PSD.

Protestul iniţiat de omul de afaceri sucevean Ştefan Mandachi, care a construit primul metru de autostradă din Moldova, s-a viralizat, iar vineri zeci de mii de oameni au anunţat că opresc lucrul, la ora 15, pentru 15 minute.

În data de 15 martie, pentru 15 minute, începând cu ora 15.00, eu suspend activitatea celor 40 de restaurante. Pentru autostrăzi, fii solidar! Provoacă măcar trei persoane să-şi suspende activitatea!”, anunţa Ştefan Mandachi, în data de 4 martie, după finalizarea lucrărilor la primul metru de autostradă din Moldova. 

DailyBusiness
Erdogan amenință Israelul cu intervenția: Tensiunile dintre Ankara și Ierusalim escaladează
Spynews
Fiica lui Sile Cămătaru, jignită în ultimul hal: “O găsim la vitrină…”. Cum a reacționat
Fanatik.ro
Problemele medicale cu care se confruntă o cunoscută tenismenă. A decis să nu mai ascundă nimic
Capital.ro
Călin Georgescu i-ar putea lua locul lui Ilie Bolojan? George Simion face noi dezvăluiri: E o chestiune logică
Playtech.ro
Ce este recesiunea economică şi cum afectează cetăţeanul de rând. Ce trebuie să faci ca să nu pierzi bani
Adevarul
Șoc în fotbal: fostul portar Alex Manninger a murit într-un accident rutier îngrozitor. A intrat cu mașina într-un tren de pasageri
wowbiz.ro
Nepotul lui Mircea Lucescu, dezvăluirea care îți va rupe sufletul. ”Și-a dorit să mergem împreună, dar n-am mai apucat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
17 persoane și-au pierdut viața şi aproape 100 au fost rănite, după ce Rusia a atacat Ucraina cu drone şi proiectile. Cum a răspuns Kievul
iamsport.ro
Fotbalistul Generației de Aur, suspendat 6 luni de Mircea Lucescu pentru că a luat o boală cu transmitere sexuală
MediaFlux
Izvorul Tămăduirii 2026. Tradiții și miracole în Vinerea Luminată. Ce este interzis și ce este obligatoriu astăzi
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj