Liviu Dragnea, despre candidatura lui Marian Munteanu: Aş vrea să nu comentez deocamdată

Liviu Dragnea, preşedintele PSD, a declarat miercuri că nu este sigur că Marian Munteanu va rămâne în cursa electorală, aluzie la faptul că deja este al treilea candidat anunţat de PNL. "Este ca în povestea cu Petrică şi lupul", a comentat liderul PSD.
Filip Stan
13 apr. 2016, 13:48
Liviu Dragnea, despre candidatura lui Marian Munteanu: Aş vrea să nu comentez deocamdată

Liviu Dragnea a spus că aşteaptă să vadă cine va participa până la urmă la alegerile pentru Bucureşti din partea PNL Marian Munteanu fiind a treia propunere, dar nu neapărat ultima.

„Aş vrea să nu comentez deocamdată pentru că am vorbit şi cu colegii mei. Am vrea să comentăm după ce se încheie perioada de depunere a candidaturilor pentru că nu suntem siguri că rămâne domnul Marian Munteanu la PNL. Este a treia variantă şi deja este ca în povestea cu Petrică şi lupul. Aşteptăm şi, la final, vom avea un punct de vedere. (…) A fost domnul Buşoi, domnul Orban, acum au venit cu a treia variantă. Nu am de unde să ştiu, fiind deja a treia variantă suntem rezervaţi şi poate ne interesează să mai şi rămână”, a declarat preşedintele PSD Liviu Dragnea, citat de Mediafax.

Liviu Dragnea a spus că PSD nu o va înlocui pe Gabriela Firea în cursa pentru Primăria Bucureşti, afirmând că zvonul a fost lansat de liberali.

„Am înţeles şi încercarea lor disperată şi ieftină de a arunca pe piaţă, imediat după ce au început ei discuţiile pentru schimbarea candidaturii că o schimbăm şi noi pe Gabriela Firea. Noi mergem în continuare cu Gabriela Vrânceanu Firea”, a mai comentat Dragnea.

Liderul PSD a mai afirmat că a sfătuit-o pe Gabriela Firea să discute cu bucureştenii şi să se preocupe mai puţin de contracandidaţi. „Am înţeles că marele lor proiect pe Bucureşti suntem noi. Le urăm succes. Noi avem mereu o abordare pozitivă”, a conchis Dragnea.

Citeşte şi: Mircea Ionescu Quintus: Am amendat PNL pentru greşeala că nu a avut plan de rezervă la Capitală

DailyBusiness
Serialul care a cucerit Netflix-ul. A urcat pe primul loc în topurile lunii august
Spynews
Hidrologii anunță prăpăd în mai multe zone din România! A fost emis cod portocaliu de inundații. Unde vor lovi puhoaiele
Bzi.ro
Cum arată părinții lui Andrei Lemnaru de la Insula Iubirii 2025. Imaginea care a devenit virală
Fanatik.ro
Cine sunt cei doi tineri care trăiesc cu doar 1.500 de lei pe lună, fără joburi, curent, internet și TV
Capital.ro
Călin Georgescu nu mai poate face nimic. Soția sa, Cristela Georgescu, obligată să se conformeze. Nu s-ar fi așteptat să fie totul public
Playtech.ro
Neplata întreținerii în România. Când poți fi dat în judecată de asociația de proprietari
Adevarul
La pas prin orașul infractorilor de unde românii își iau haine contrafăcute. „Toți vânzătorii au cuțite și te curăță de bani”
wowbiz.ro
El e băiatul de 13 ani mort după ce a mâncat tăieței! S-a prăbușit brusc, imediat după ce i-a consumat. Autoritățile sunt în alertă! Toate detaliile
Evz.ro
Dragoste și crimă: povestea adevărată a lui Bonnie și Clyde
Prosport.ro
FOTO. Femeia care ia bani pentru pozele cu ea și pentru a ieși la întâlniri cu bărbați
kanald.ro
Doliu în diplomația română! Ambasadorul Ioan Donca a murit la 85 de ani
Cancan.ro
El este Ștefan Berevoianu, tânărul aflat la volanul maşinii care a căzut într-o râpă de peste 200 de metri. Băiatul de 20 de ani și alți 3 prieteni au murit
iamsport.ro
Florin Bratu l-a lovit pe Costin Ștucan: ”Mi-a dat o palmă! «Auzi, bă, de ce ai scris de mine?»”
MediaFlux
Locul de muncă la care lucrezi cu ChatGPT și primești salariu 25.000 lei
stirilekanald.ro
A fost prins în Germania. Emil Gânj a dat peste cap planurile polițiștilor
Secretul prin care carnea ți se va topi în gură!