Liviu Dragnea, mesaj pentru şeful SRI: Prietene Edi, eşti de acord ca ofiţerii SRI să facă cercetări penale?

Liviu Dragnea a lansat, joi, o întrebare către directorul SRI, Eduard Hellvig, despre implicarea ofiţerilor SRI în cecretări penale şi dacă este de acord cu acest lucru.
Romania TV
05 iul. 2018, 11:02
Liviu Dragnea, mesaj pentru şeful SRI: Prietene Edi, eşti de acord ca ofiţerii SRI să facă cercetări penale?

„În 2016 trebuiau să iasă oamenii în stradă că s-a dat OUG că s-a terminat codul penal? Nu am auzit nici când s-a modificat prin OUG de Ciolos si Prună, care au legiferat ca ofiţerii SRI să facă cercetări penale”, a spus Liviu Dragnea.

„Bunul meu prieteni Edi, esti de acord ca ofiterii SRI să facă cercetări penale? Aştept răspuns public sau în scris”, a mai spus Dragnea.

Preşedintele PSD a declarat recent, despre directorul SRI, că nu mai are susţinerea sa deoarece a cedat statului paralel.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Oana Lis este în doliu! A pierdut cel mai drag om din viața ei
Fanatik.ro
A murit Beatrice, tânăra mămică pentru care s-au mobilizat românii în ultimele luni: „S-a stins cu 10 minute înainte să treacă vama”. Gest emoționant în memoria femeii
Capital.ro
Tragedie în lumea filmului. O mare actriță a murit. A fost una dintre figurile marcante ale cinematografiei
Playtech.ro
Fabrica Semănătoarea din București ar putea fi repornită. Ce se va întâmpla cu spațiul unde se produceau utilaje agricole
Adevarul
Succesul lui Chivu, clădit pe o tragedie și pe alegeri bine făcute. Cristi a transformat în combustibil durerea care i-a marcat tinerețea
wowbiz.ro
Oana Lis este în doliu! Vedeta trece prin momente extrem de dificile: „S-a dus mamaie…Of”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Trafic blocat pe Autostrada A3, după o ciocnire în lanț cu 7 mașini
iamsport.ro
L-a distrus pe Chivu și a spus că Inter ar trebui să îl dea afară: ”La anul nu mai iese, îți trebuie altceva! Ciudat campionat, nicio echipă nu a combătut”
MediaFlux
Putin se teme de un asasinat. Unde stă ascuns și ce face președintele Rusiei
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
Răsturnare de situație. Decizia radicală a UDMR