Liviu Dragnea susţine că în aprilie 2017 a fost o tentativă de ucidere a sa. Un om foarte celebru din lume a plătit patru străini

Preşedintele PSD, Liviu Dragnea, a susţinut că în aprilie 2017 a fost o tentativă de ucidere a sa, spunând că au fost patru străini care au stat trei săptămâni aici, plătiţi de ”un om foarte celebru din lume”. Dragnea a declarat că ştie că a fost şi o anchetă.
Filip Stan
21 aug. 2018, 18:23
Liviu Dragnea susţine că în aprilie 2017 a fost o tentativă de ucidere a sa. Un om foarte celebru din lume a plătit patru străini

Liviu Dragnea a susţinut că se urmăreşte ca el să dispară. Liderul PSD a afirmat că în aprilie 2017 a fost o tentativă de a fi ucis.

”Am avut anul trecut în aprilie o tentativă de a fi omorât. Au venit patru străini, au stat trei săptămâni aici, la Athenee Palace. Mă rog, am scăpat”, a afirmat Dragnea.

El a spus că respectivii au ajuns în preajma sa şi a susţinut că ”suntem într-un stat parţial mafiot, statul paralel este o mafie”. ”Ştiu că s-a cercetat, mai departe nu ştiu. Am aflat cine îi plătise, dar nu pot spune asta. Un om foarte celebru în lume”, a mai declarat Dragnea la Antena 3.

Întrebat dacă se gândeşte la omul de afaceri George Soros, Liviu Dragnea a replicat: ”Nu eu mă gândesc la Soros, el se gândeşte la mine”.

Citeşte şi: Darius Vâlcov: Liviu Dragnea a fost ameninţat cu moartea

Consilierul economic al premierului, Darius Vâlcov, susține că liderii puterii sunt supuși la presiuni, susținând că Liviu Dragnea a fost amenințat cu moartea.

„Când vine o echipă, când vine un preşedinte şi spune stop acestor înţelegeri, trebuie să-l distrugi, dacă se poate şi pe el, şi primul-ministru, şi echipa care-l susţine. Pentru că Liviu Dragnea vine şi spune foarte clar că nu face aceste înţelegeri. Vreau să construiesc pentru această ţară. Tăriceanu, ALDE, vin şi spun noi mergem cu această construcţie. Deranjăm şi deranjează enorm de mult. Numai eu ştiu, sau poate ştiu şi alţii, presiunile la care sunt supuşi preşedintele Dragnea, şi doamna prim-ministru şi preşedintele Tăriceanu. Presiunile sunt enorme, de la amenințări cu moartea până la șantaj la familie, până la discreditare. Eu nu am fost amenințat cu moartea, dar președintele Dragnea da”, a spus Darius Vâlcov, la DCNews.

 

DailyBusiness
Bolojan răspunde criticilor PSD: „Mi-am respectat mandatul și programul de guvernare”
Spynews
O asistentă de 23 de ani a fost găsită moartă în timpul turei, într-un spital privat din Constanța. Tânăra abia venise la serviciu
Fanatik.ro
Fotbalistul iranian de care nimeni nu mai știe nimic după ce l-a numit Satana pe ayatollahul Ali Khamenei. E dispărut de 48 de ore și familia îl caută cu disperare
Capital.ro
Schimbare la eliberarea permisului de conducere. Regula se aplică în toată România. Verificarea se va face direct la ghișeu
Playtech.ro
Autorizația de demolare în 2026: cât plătești pentru o casă veche și ce reguli noi trebuie respectate
Adevarul
Român blocat în Abu Dhabi: „Suntem pe cont propriu, indiferent ce s-ar spune”
wowbiz.ro
Pensia neîncasată înainte de deces în România. Ce se întâmplă cu banii și cine poate intra în posesia lor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Alertă la granița României! O dronă rusească a pătruns în spațiul aerian românesc, la nord de Sulina
iamsport.ro
Cristi Borcea, tranșant după rușinea istorică suferită de FCSB! Prima reacție a finului lui Gigi Becali
MediaFlux
Casele de Pensii, apel privind recalcularea pensiilor! Instituțiile bat obrazul firmelor care greșesc adeverințele
stirilekanald.ro
VIDEO 28 de elevi din Focșani și profesoarele lor, blocați în Dubai după închiderea spațiului aerian
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj