Loredana Groza, îndemn pentru toti romanii: Sa avem grija de cei mai in varsta, sa stam in casa

Loredana Groza a transmis un mesaj prin care îndeamnă toți români să stea în casă și să aibă grijă de persoanele în vârstă.
Romania TV
19 mart. 2020, 14:28
Loredana Groza, îndemn pentru toti romanii: Sa avem grija de cei mai in varsta, sa stam in casa

Loredana Groza susține că statul în casă reprezintă cea mai bună metodă de a preveni coronavirusul și de a ne vindeca.

”Vreau să le transmit tuturor românilor să stea acasă pentru că asta este cea mai bună metodă de a preveni și de a ne vindeca. Cred că ce ne vindecă și ce ne ține, ne protejează este dragostea. Să nu ne pierdem credința în dragoste, să avem grijă de cei mai în vârstă” , îndeamnă Loredana Groza.

Citește și: Silviu Prigoana, masuri drastice impotriva coronavirusului: Ne inchidem in casa si gata

De asemenea, cântăreața Loredana Groza va organiza un concert live pentru a încerca să îi facă pe români să uite de ce se întâmplă în lume.

”Am în plan să vindec cu muzica mea, să le distrag atenția de la tensiunea și negativitatea” , a adăugat artista.

CORONAVIRUS ÎN ROMÂNIA. Autorităţile anunţă 277 de cazuri până acum. Şase pacienţi sunt la ATI, unul în stare gravă

CORONAVIRUS ÎN ROMÂNIA. Autorităţile anunţă 277 de cazuri până acum în România, 17 cazuri în plus faţă de ultima informare. Dintre cele 277 de persoane confirmate pozitiv, şase pacienţi sunt la ATI, unul în stare gravă. Până acum 25 de pacienţi au fost declaraţi vindecaţi și externaţi ( 16 la Timișoara, 8 la București și unul la Iași), a anunţat Grupul de comunicare strategică.

CORONAVIRUS ÎN ROMÂNIA. De la ultima informare transmisă de Grupul de Comunicare Strategică, au fost înregistrate alte 17 noi cazuri de îmbolnăvire, astfel: 4 la Suceava, 3 la București, 2 la Cluj, 2 la Bistrița Năsăud, 2 la Covasna și câte unul la Iași, Dolj, Ilfov și Constanța.

Pacienții nou confirmați au vârsta cuprinsă între 19 ani și 67 de ani.

Starea generală de sănătate a pacienților este bună. La ATI, în acest moment sunt internați 6 pacienți, din care unul în stare gravă la Craiova (pacient cu boli pre-existente).

Pe teritoriul României, în carantină instituționalizată sunt 3.822 de persoane pentru care se efectuează verificări pentru a depista dacă au contactat virusul COVID – 19 (coronavirus). Alte 33.709 persoane sunt în izolare la domiciliu și se află sub monitorizare medicală.

Până la această dată, la nivel național, au fost prelucrate 4.973 de teste. Dintre acestea, 4.696 au fost cu rezultat negativ, adică persoanele de la care au fost prelevate mostrele analizate nu sunt infectate cu COVID-19.

În ultimele 24 de ore, au fost înregistrate 1.482 de apeluri la numărul unic de urgență 112 și 5.427 la linia TELVERDE (0800 800 358), deschisă special pentru informarea cetățenilor.

DailyBusiness
Alertă alimentară în mai multe magazinele din România. Un condiment folosit în toate bucătăriile a fost retras de urgență
Spynews
Diandra Doris, fosta ispită de la Insula Iubirii, pe mâna esteticianului! La ce intervenție a apelat
Bzi.ro
Imagini spectaculoase cu Andreea Esca în Grecia! „Cea mai lungă vacanță de când am carte de muncă!” – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Tzancă Uraganu a fentat ANAF de milioane de euro. Cum au ajuns banii făcuți pe YouTube într-o firmă din Luxemburg. Exclusiv
Capital.ro
Se schimbă cărțile de identitate din octombrie. Statul care trece la buletinul electronic
Playtech.ro
Ai voie să refuzi sarcinile în afara fișei postului? Ce spune Codul Muncii
Adevarul
Scenariu de coșmar - Dronele din Polonia, doar o diversiune, România ar fi ținta reală. Șeful generalilor: „Acțiunea rușilor a fost deliberată”
wowbiz.ro
Doliu imens în lumea manelelor! A murit Ionuț Americanu. Cornelia, dansatoarea maneliștilor, a făcut publică vestea tristă
Economica.net
Când se schimbă banii în România?
Prosport.ro
Imaginile cu cea mai frumoasă hocheistă au stârnit controverse. „Abia dacă acoperă ceva”
kanald.ro
La mulți ani, David Popovici! Campionul mondial la 200 de metri liber împlinește 21 de ani: „De ziua mea nu vreau cadouri”
Cancan.ro
S-a aflat! El este bărbatul care l-a ucis pe Auraș în lupta de stradă de la Craiova. Cu ce se ocupă tânărul
iamsport.ro
Bătută crunt de Imane Khelif, pugilista acuzată că ar fi bărbat, acum a rupt tăcerea: ”O rană infectată sângerează și doare”
MediaFlux
Ministrul Apărării face declarații oficiale cu privire la plecarea românilor la războiul din Ucraina!
stirilekanald.ro
(P) Ghidul rebelului energetic: cum să îți reduci factura fără să renunți la Netflix și aer condiționat
substantial.ro
Ce ascunde Elena Udrea. Secretele nebănuite ținute bine de fostul ministru. „Știe multe. N-a ciripit nimic!”