LOTERIA BONURILOR FISCALE: O nouă extragere va avea loc duminică, 17 decembrie

LOTERIA BONURILOR FISCALE. Ministerul Finanţelor Publice (MFP) va organiza duminică o nouă extragere pentru selecţia celor 100 de câştigători la Loteria bonurilor fiscale emise în perioada 1-30 noiembrie 2017.
Romania TV
14 dec. 2017, 13:06
LOTERIA BONURILOR FISCALE: O nouă extragere va avea loc duminică, 17 decembrie

LOTERIA BONURILOR FISCALE. Fondul de premiere este de un milion de lei, sumă din care vor fi acordate cel mult 100 de premii, iar selecţia câştigătorilor va fi realizată în două etape.

„Extragerea bonurilor fiscale câştigătoare emise între 1 şi 30 noiembrie 2017 este programată duminică, 17 decembrie 2017. Fondul de premiere este de 1 milion de lei, sumă din care vor fi acordate cel mult 100 de premii. Selecţia câştigătorilor va fi realizată în două etape. Duminică, 17 decembrie 2017, va fi organizată prima etapă, care va consta din extragerea bilelor care vor determina ziua emiterii şi valoarea bonurilor câştigătoare. Dacă numărul cererilor de revendicare este mai mare de 100, va fi organizată cea de-a doua extragere, pentru determinarea celor maxim 100 de bonuri câştigătoare”, notează Ministerul Finanţelor, potrivit ECONOMICA.NET.

Citeşte şi LOTERIA BONURILOR FISCALE. Ce bonuri fiscale au ieşit câştigătoare la tragerea de DUMINICĂ, 19 NOIEMBRIE

La extragerea pentru prima etapă va fi extrasă bila pentru determinarea zilei emiterii bonurilor câştigătoare, cu numere de la 1 la 31, iar pentru cea de-a doua etapă vor fi extrase trei bile pentru determinarea valorii bonurilor câştigătoare.

Rezultatele extragerii vor fi publicate pe site-ul Ministerului Finanţelor Publice (MFP), al Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală (ANAF) şi al Loteriei Române pentru o perioadă de minimum 30 de zile, potrivit ministerului de resort.

DailyBusiness
SUA au elaborat un plan de pace care prevede ca Ucraina să renunțe la anumite teritorii și la o parte din armament
Spynews
Piept de pui popcorn. Rețeta simplă și delicioasă a lui Chef Horia Manea
Fanatik.ro
Valentin Ceauşescu, unul dintre creatorii Stelei 1986, trece prin momente de coşmar: „I-a recidivat cancerul!”
Capital.ro
A murit cea mai iubită actriță și cântăreață. A fost una dintre cele mai originale și rafinate artiste
Playtech.ro
Cât trebuie să cotizezi ca să primești pensia minimă în 2026. Pragurile exacte pentru bărbați și femei
Adevarul
Poker geopolitic. Trump este convins că „Putin are toate cărțile”, iar Zelenski blufează pentru o înțelegere mai bună. Analiză The Times
Mama fetiței de 2 ani care a murit la stomatolog, gest sfâșietor după ce nu a putut participa la înmormântare. Durere de nesuportat pentru cei doi părinți
Economica.net
Primul tren suspendat din România. Ce oraş ar putea să aibă monorail
kanald.ro
O nouă mișcare seismică s-a produs în România! Zona în care România s-a cutremurat
iamsport.ro
Atac ”incriminant” la adresa lui Hagi! De ce nu ar trebui să preia ”Regele” naționala: ”Știu ce făcea cu colegii de generație! Va fi foarte rău dacă vine”
MediaFlux
Lege nouă pentru românii cu datorii la stat! Permisul auto se suspendă automat dacă nu achiți
stirilekanald.ro
Anunț de ultim moment pentru români! Breaking news
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume