LOTERIA BONURILOR FISCALE. Extragere specială de Paşte cu premii de un milion de lei

LOTERIA BONURILOR FISCALE. Extragerile ocazionale ale Loteriei bonurilor fiscale aferente anului 2017, care vor fi organizate cu prilejul Sărbătorilor de Paște și de Crăciun, vor dispune de un fond de premiere de un milion de lei fiecare, potrivit unui proiect de Ordin al ministrului Finanțelor.
Alina Costache
10 mart. 2017, 08:45
LOTERIA BONURILOR FISCALE. Extragere specială de Paşte cu premii de un milion de lei

LOTERIA BONURILOR FISCALE. Prima extragere ocazională a Loteriei bonurilor fiscale este programată în data de 16 aprilie 2017, iar intervalul calendaristic în care sunt emise bonurile fiscale care pot participa la extragere este 23 ianuarie-31 martie 2017. Cea de-a doua extragere este prevăzută pentru 24 decembrie 2017, intervalul calendaristic în care sunt emise bonurile fiscale care pot participa la extragere fiind 1 aprilie-8 decembrie 2017.

LOTERIA BONURILOR FISCALE. Pentru fiecare dintre extragerile lunare ale Loteriei bonurilor fiscale aferente anului 2017, fondul de premiere este tot de un milion de lei.

LOTERIA BONURILOR FISCALE. Pentru anul în curs, în data de 19 ianuarie 2017 a fost aprobat Ordinul ministrului Finanțelor Publice nr.152/2017 privind stabilirea fondului anual de premiere pentru Loteria bonurilor fiscale, scrie Agerpres. La vremea respectivă, însă, nu era aprobată Legea bugetului de stat pe anul 2017, astfel încât a fost prevăzută stabilirea ulterioară a cuantumului fondului de premiere alocat pentru fiecare extragere ocazională, prin Ordin al ministrului Finanțelor Publice, cu cel puțin 15 zile înaintea extragerii, pentru a respecta prevederile referitoare la limitele lunare de cheltuieli impuse de Legea nr. 500/2002 privind finanțele publice.

LOTERIA BONURILOR FISCALE. Legea bugetului de stat a fost aprobată în data de 16 februarie 2017.

LOTO, LOTO 6 DIN 49: REZULTATE LOTO 12 martie 2017, NUMERELE LOTO EXTRASE duminică 12.03.2017

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Ultimele imagini cu femeia dispărută după o intervenție chirurgicală! Doi bărbați au târât-o pe jos
Fanatik.ro
Fratele lui Nicușor Bancu, interviu emoționant: „E o minune! S-a apucat de fotbal la 18 ani. Tata ar fi vrut să vadă ziua asta”
Capital.ro
Traian Băsescu îl acuză pe Nicușor Dan că „târăște țara” în instabilitate politică: Este primul responsabil
Playtech.ro
Câți litri de alcool poţi produce în gospodărie fără să încalci legea. Noile limite propuse de Parlament, aşa nu vei plăti accize
Adevarul
Un membru al juriului din R. Moldova explică de ce România a primit doar 3 puncte la Eurovision: „Și juriile lor sunt incompetente?”
wowbiz.ro
Cazul morții medicului Cristian Staicu ia o turnură neașteptată. Ce au descoperit anchetatorii
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Tir făcut bucăți pe un drum din Republica Moldova. Doi români și-au pierdut viața în urma accidentului violent
iamsport.ro
Ilie Dumitrescu, atacat de un fost colaborator: ”Nu trebuia să aleagă FRF. A făcut un gest mârșav și laș”
MediaFlux
Întâlnire între Nicușor Dan și Donald Trump. Ultimele negocieri înaintea discuției din SUA
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi