LOTERIA BONURILOR FISCALE: O nouă extragere, pe 16 august

LOTERIA BONURILOR FISCALE, 16 AUGUST 2015. O nouă extragere a LOTERIEI BONURILOR FISCALE este programată să se desfăşoare pe data de 16 august 2015.
Alina Costache
04 aug. 2015, 08:19
LOTERIA BONURILOR FISCALE: O nouă extragere, pe 16 august

LOTERIA BONURILOR FISCALE, 16 AUGUST 2015. Vineri, 31 iulie, a fost ultima zi pentru colectarea bonurilor fiscale participante la extragerea Loteriei Bonurilor din 16 august. De sâmbătă, 1 august, a început colectarea bonurilor ce urmează să participe la extragerea din 20 septembrie.

LOTERIA BONURILOR FISCALE, 16 AUGUST 2015. Ministerul Finanţelor a stabilit în luna iunie o nouă procedură de desemnare a câştigătorilor la Loteria Bonurilor Fiscale, astfel încât numărul acestora să nu depăşească 100, iar premiul să fie de cel puţin 10.000 de lei.

LOTERIA BONURILOR FISCALE, 16 AUGUST 2015. Extragerea de duminică, 16 august, va avea două etape:

– etapa I: se va extrage o bilă, reprezentând ziua emiterii bonului;

– etapa II: se vor extrage 3 bile, reprezentând valoarea bonului. La această extragere participă toate bonurile fiscale emise în perioada 1-31 iulie 2015.

Puţini câştigători la ultima extragere de la LOTERIA BONURILOR FISCALE

Doi sălăjeni s-au prezentat, după cea de-a doua extragere din cadrul Loteriei Bonurilor Fiscale, la administrațiile financiare pentru a-și revendica premiul, prezentând bonurile din data și cu valoarea trasă la sorți. Este vorba despre bonuri cu valoarea totală cuprinsă între 135,00 şi 135,99 lei, care să fi fost emise în data de 23 mai 2015 şi să aibă menţionat CUI-ul cumpărătorului, respectiv achiziţia bunurilor/serviciilor menţionate în bonul fiscal să nu fi fost destinate activităţii unei persoane juridice.

Potrivit informațiilor primite de la Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sălaj, cei doi sălăjeni care au îndeplinit aceste condiții și-au revendicat premiile – unul la Zalău, la Administrația Județeană a Finanțelor Publice Sălaj, iar altul la Serviciul Fiscal Orășenesc Jibou.

”De precizat faptul că bonurile fiscale de 135 lei din 23 mai sunt câştigătoare la prima etapă a Loteriei bonurilor, urmând să participe la o nouă extragere dacă vor exista mai mult de 100 astfel de bonuri, la nivel de ţară”, spun reprezentanții Fiscului sălăjean.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Florinel de la Chefi la cuțite, scandal în avion cu o stewardesă! A primit interdicție
Fanatik.ro
Arbitrajul din România, din nou în finalele din cupele europene! UEFA a anunţat brigăzile
Capital.ro
„Perfect 10”: Nadia Comăneci și brandul francez Moreau Sport lansează prima linie de echipament sportiv sub semnătura campioanei
Playtech.ro
Orașele din România considerate cele mai „eco” din țară. Pentru ce au primit cele mai mari note în studiul european
Adevarul
Soldați ruși schilodiți în războiul din Ucraina au fost puși să defileze la o paradă de Ziua Victoriei
wowbiz.ro
Acuzații explozive în cazul crimei din Bihor! Mesaj dur al mamei elevei ucise în Bihor: „Nu voi lăsa adevărul să rămână ascuns”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Alertă pentru milioane de români care merg în Grecia! O dronă încărcată cu explozibili a fost găsită pe o insulă populară
iamsport.ro
Gică Hagi, transfer interzis la o superputere a Europei: ”S-a supărat pe Valentin Ceaușescu”
MediaFlux
Moșii de vară 2026. Când pică sărbătoarea și ce tradiții se respectă în această zi
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi