LOTERIA BONURILOR FISCALE: Premii de 250.000 de lei pentru cei patru câştigători

LOTERIA BONURILOR FISCALE: Pentru prima dată sunt premii de sute de mii de lei la Loteria bonurilor fiscale. Este vorba despre ediţia din luna iulie, care are doar patru câştigători. Duminică, 20 septembrie, va fi organizată o nouă extragere, cea pentru bonurile fiscale emise în perioada 1 - 31 august 2015.
Filip Stan
13 sept. 2015, 08:20
LOTERIA BONURILOR FISCALE: Premii de 250.000 de lei pentru cei patru câştigători

LOTERIA BONURILOR FISCALE: Ministerul Finanţelor Publice a anunţat că a primit patru cereri de revendicare a premiului total de 1 milion de lei. Asta înseamnă că fiecare norocos va intra în posesia unui premiu de 250 de mii de lei.

În urma extragerii dn 19 iulie au fost desemnate câștigătoare bonurile fiscale emise în data de 1 iunie a.c., având valoarea de 509 lei.

Valoarea unui premiu, rezultată ca urmare a împărțirii fondului lunar de premiere, în cuantum de 1.000.000 lei, la numărul total al bonurilor fiscale câștigătoare revendicate în termenul legal de 30 de zile de la data extragerii, este astfel de 250.000 lei, venit care se impozitează cu o cotă de 16%, se arată într-un comunicat al Ministerului Finanțelor.

Fraudă la LOTERIA BONURILOR FISCALE, scandal de proporţii: 21 de sesizări penale

Lista cu cele patru bonuri câștigătoare este publicată pe site-ul Ministerului Finanțelor Publice. Câștigătorii sunt un bărbat și trei femei din București, Timiș, Prahova și respectiv Bacău.

LOTERIA BONURILOR FISCALE: Ministerul Finanțelor Publice va plăti premiile în termenul prevăzut de lege, respectiv 60 de zile de la expirarea perioadei de revendicare, cel mai târziu în data de 17 octombrie 2015, după verificarea prealabilă de către Direcția Generală Antifraudă Fiscală, prin direcțiile regionale antifraudă fiscală, a autenticității și realității bonurilor fiscale depuse în vederea revendicării premiilor.

Duminică, 20 septembrie, va fi organizată extragerea bonurilor fiscale câștigătoare emise în perioada 1 – 31 august 2015. Fondul de premiere pentru extragerea lunară va fi 1.000.000 de lei, din care vor fi acordate cel mult 100 de premii.

„Precizăm că Ordonanța Guvernului nr. 10/2015, cu completările și modificările ulterioare, reglementează, începând cu luna iulie 2015, organizarea lunară a Loteriei bonurilor fiscale pentru bonurile emise în luna anterioară”, precizează Ministerul Finanțelor.

Totodată, Ministerul Finanțelor Publice anunță că va organiza în luna decembrie 2015 o extragere ocazională cu prilejul sărbătorilor de iarnă, la care vor participa bonurile fiscale emise în perioada 1 septembrie – 31 noiembrie 2015.

DailyBusiness
Costul orar al forței de muncă în România a crescut semnificativ în trimestrul IV 2025
Spynews
Dana Marijuana, prima reacție după moartea Gianinei Gheorghiu. Lacrimi și durere, după ce rapperița s-a stins la 37 de ani
Fanatik.ro
Ziua Ungariei schimbă programul din Superliga! Haos total cu privire la prima etapă din play-off și play-out. Exclusiv
Capital.ro
Călin Georgescu, apel național. Gestul pe care românii trebuie să-l facă sâmbătă, la 12 fix: În curte, la biserică sau la margine de drum
Playtech.ro
Ce salariu are o casieriță STB în 2026. Mii de angajați ai Societății de Transport București vor avea venituri reduse cu 20% pentru o perioadă limitată
Adevarul
„Autostrada cu tuneluri” din vest, la jumătate. Finalizarea ei în 2026 devine tot mai incertă
wowbiz.ro
Ea este mama ucisă de propriul fiu chiar de 8 Martie. Povestea femeii care a încercat să-și salveze copilul, dar a sfârșit într-o tragedie cumplită
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
S-a stins din viață Gabriela Ciobanu, purtătoarea de cuvânt a IPJ Bacău
iamsport.ro
Încă o plecare importantă de la FCSB! Pe cine a dat afară Becali, după ce Pintilii l-a indicat drept vinovat pentru dezastrul din acest sezon
MediaFlux
SUA vrea avioane și trupe în România pentru eventuale intervenții în Orientul Mijlociu. Miză uriașă la baza Kogălniceanu și poligonul Smârdan
stirilekanald.ro
VIDEO Crimă în Crevedia! Și-a ucis rivalul în mijlocul șoselei. „E nebun”
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj