Lovitură pentru Simona Gherghe! Prezentatoarea TV aşteaptă decizia judecătorilor într-un dosar controversat. Cine a dat-o în judecată

Cunoscuta prezentatoare TV Simona Gherghe are probleme în justiţie după ce a fost dată în judecată de un medic în urma unui scandal uriaş.
Alina Costache
12 iun. 2019, 07:02
Lovitură pentru Simona Gherghe! Prezentatoarea TV aşteaptă decizia judecătorilor într-un dosar controversat. Cine a dat-o în judecată

Simona Gherghe se judecă din octombrie 2014 cu un doctor bârlădean care a dat-o în judecată pentru defăimare, potrivit wowbiz.ro.

Pentru că s-a considerat defăimat ca urmare a celor susținute într-o emisiune moderată de Simona Gherghe, pe 22 octombrie 2014, medicul bârlădean Gabriel Simiciuc a deschis acțiune în instanță împotriva vedetei, a invitaților, dar și a postului tv unde a fost difuzată emisiunea.

Simona Gherghe a trecut prin EMOŢII URIAŞE. Momente TENSIONATE după a doua NAŞTERE

Acuzat de o femeie, Cătălina Gâncianu, că i-ar fi îmbolnăvit copilul, Gâncianu a luat calea tribunalelor, câștigând anul trecut câte 2000 de euro daune de la Antena 1 și de la Simona Gherghe, dar și de la femeia care l-a acuzat.

După ani de tergiversări, interval în care procesul s-a tot mutat de la Iași la Vaslui și invers, Curtea de Apel Iași se va pronunța definitiv pe 24 iunie în această speță, în contextul în care la ultima înfățișare s-au prezentat dovezile și s-au depus concluziile finale.

Simona Gherghe, momente de coşmar. Abia mai poate dormi noaptea! 

DailyBusiness
Israelul și Libanul semnează un acord-cadru pentru o retragere minoră a IDF, după 4 zile de discuții la Washington
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Câţi bani a câştigat David Popovici după aurul de la Settecolli! Organizatorii au făcut publice sumele
Capital.ro
Proprietarii de terenuri sunt despăgubiți. Cazurile în care poți solicita compensații. Se acordă obligatoriu
Playtech.ro
Ce trebuie să faci dacă primești o amendă în străinătate. Mulți șoferi români nu cunosc procedura
Adevarul
Cum a fost pregătit Pogromul de la Iași din 1941. Drumul de la ură la unul dintre cele mai mari masacre din istoria României
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Avion făcut bucăți, după ce a lovit cel mai înalt zgârie-nori din Beijing! Câte persoane erau la bord
iamsport.ro
Fostul mare atacant de la Dinamo, la un pas de tragedie: ”Am văzut luminița de la capătul tunelului”
MediaFlux
Îl mai recunoști? În anii 2000, era cel mai râvnit bărbat din telenovelele de pe Acasă TV, însă astăzi arată așa. Puțini și-au dat seama cine e
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?