LPF a amânat meciul CSM Poli Iaşi – Astra Giurgiu din cauza condiţiilor meteo. COMUNICAT OFICIAL

LPF a amânat meciul CSM Poli Iaşi  - Astra Giurgiu, care ar fi trebuit să joace, duminică, 18 martie, de la ora 18:00, în etapa a 2-a din play-off, din cauza condițiilor meteo nefavorabile, terenul fiind acoperit de un strat gros de zăpadă.
Filip Stan
18 mart. 2018, 16:10
LPF a amânat meciul CSM Poli Iaşi - Astra Giurgiu din cauza condiţiilor meteo. COMUNICAT OFICIAL

Marcel Bîrsan, arbitrul delegat la meciul CSM Poli Iaşi – Astra Giurgiu, a anunțat amânarea chiar la ora la care trebuia să înceapă meciul. Deși terenul a fost acoperit cu o prelată, ninsoarea puternică nu a dat nicio șansă ca partida să se poată juca. Conform meteorologilor, la Iași ar urma să ningă abundent toată noaptea.

Nu a fost anunțată data la care se va reprograma această partidă.

LPF  a emis un comunicat:

„Liga Profesionistă de Fotbal a decis:

Având în vedere,

– Ninsorile abundente din ultimele două zile, ce fac imposibilă disputarea jocului CSM Poli Iași – Astra Giurgiu, din cadrul etapei a 2-a, din play off-ul Campionatului Național Liga 1.

– Prognoza meteo pentru următoarele zile, ce confirmă imposibilitatea programării jocului.

– Dispozițiile art.6.1. a, 8.d și art. 11 și 12 din ROAF, privind programarea jocurilor și schimbarea acestei programări.

Liga Profesionistă de Fotbal a adoptat prezenta decizie de amânare a meciului CSM Poli Iași – Astra Giurgiu, din data de 18.03.2018, pentru o dată ce va fi anunțată ulterior.

Tot în această etapă și din aceleași motive, a mai fost amânată partida FC Botoșani – Dinamo (play out), programată inițial sâmbătă, 17 martie”.

DailyBusiness
Prețurile chiriilor au explodat: 450 de euro pe lună pentru o garsonieră în București. Cum arată situația în alte orașe
Spynews
Alina Pușcaș s-a întors la facultate, la 41 de ani! Prezentatoarea TV va face un master. Ce specializare a ales
Bzi.ro
Imagini incredibile cu Andreea Esca în Grecia! Nimeni nu se aștepta să pozeze așa – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Ce nume are, de fapt, Ion Țiriac în buletin. Milionarul român a încercat să-l schimbe, dar n-a reușit
Capital.ro
Și-a lăsat amintirea pe scenă și a urcat spre cer. O mare actriță s-a stins așa cum a trăit: O lumină
Playtech.ro
Câte radare sunt pe străzile din România, de fapt. Care este marja de eroare a aparatelor, cum te trezești cu amenda acasă
Adevarul
Trump și Zelenski au personalități similare. Genul de motivație care îi apropie pe cei doi lideri, analizată în The Hill
wowbiz.ro
Ioana Tufaru, la un pas de moarte. Soțul, Ionuț, a găsit-o leșinată pe jos în casă și s-a speriat teribil. ”Puteam să mă duc…dincolo”. Primele declarații sunt șocante
Economica.net
Anunţ-bombă de la Petrom. E jale
Prosport.ro
Și-a etalat Rolexul şi geanta Louis Vuitton de peste 14.000 de euro în drum spre Bebe Tei! Imagini exclusive
kanald.ro
Accident cu doi morți si trei răniți în județul Iași! O tânără de 18 ani, însărcinată, a ajuns cu răni grave la spital
Cancan.ro
A rămas gravidă la Insula Iubirii 2025?! Ispita a apărut cu o burtică suspectă, spre surprinderea tuturor
iamsport.ro
BYD își revizuiește în picaj obiectivul de vânzări 2025. Ce spune această mișcare despre viitorul industriei EV
MediaFlux
Se dau 12.285 lei net tinerilor din România. Patru luni de stagiu militar
stirilekanald.ro
VIDEO Femeia călcată cu mașina de amant s-a stins la spital. Victima a fost și bătută cu cruzime de individul care a încercat ulterior să-și ia viața
substantial.ro
Știai că trezitul la ora 3 sau 4 dimineața este un semn clar de…