Luare de ostatici la o Primărie din Germania

O luare de ostatici a avut loc la Primăria unui oraş din sud-estul Germaniei, potrivit România TV. Deocamdată nu sunt clare motivele atacatorului, dar forţele de ordine negociază cu el.
Romania TV
19 aug. 2013, 10:08
Luare de ostatici la o Primărie din Germania

Un bărbat înarmat a luat ostatici mai mulţi angajaţi ai Primăriei din Ingolstadt, Bavaria. El a sechestrat mai multe persoane care lucrau în clădire. Poliţia, care a ajuns de urgenţă la faţa locului şi negociază în prezent cu agresorul, nu a dezvăluit numărul acestora. De asemenea, nu sunt clare motivele atacatorului.

Bărbatul, care susţine că este înarmat, a pătruns în clădire în jurul orei locale 9:00 şi a reţinut un număr încă necunoscut de persoane. De asemenea, nu se ştie dacă există vreo legătură între acest eveniment şi vizita cancelarului german. Cancelarul german urma să ajungă luni în oraş, pentru un miting electoral.

Circulaţia în zonă este închisă. Cancelarul german urma să ajungă astăzi în oraş, pentru un miting electoral.

DailyBusiness
FMI și Banca Mondială revizuiesc drastic prognozele pentru România. Creștere economică aproape înjumătățită în 2026
Spynews
Cântăreț celebru, arestat după ce o fată dezmembrată a fost găsită în portbagajul mașinii lui! Fanii sunt în stare de șoc
Fanatik.ro
Daniel Pancu, la CFR Cluj sau Rapid din vară? Condițiile puse de tehnician conducerii: “Doar la FCSB NU!”
Capital.ro
Viața la bloc. Cine plătește pentru întreținerea liftului. Obligație indiferent de etaj și numărul de persoane din locuință
Playtech.ro
Clasele anvelopelor. De ce sunt importante şi de ce trebuie să ţii cont când cumperi cauciucuri pentru maşina ta
Adevarul
Misterul originii moților din Munții Apuseni. Urmași ai dacilor, romanilor și popoarelor atrase de aur
wowbiz.ro
Valentin Sanfira vine cu o „replică” zguduitoare. Ce a apărut pe pagina artistului la scurt timp după ce Codruța a vorbit despre divorț : „Mă știu curat și drept”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un microbuz plin cu copii s-a ciocnit violent cu un autoturism, în județul Mureș. Zece persoane au ajuns la spital
iamsport.ro
Momentul care i-a rupt sufletul în două Nadiei Comăneci: ”Dacă ar fi știut mama, ar fi intrat într-o panică de nedescris” 
MediaFlux
Acești români NU vor mai plăti impozit pe clădiri. Cea mai bună veste
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj