Luxul bate criza la români VIDEO

Nu haina îl face pe om. Cu toate acestea, creaţiile de lux se vând mai bine pe vremuri de criză. Pare ireal, dar este adevărat. Numai în 2011 cinci branduri scumpe au intrat pe piaţa românească şi se pare că lansările nu s-au oprit aici.
Romania TV
16 dec. 2011, 07:49
Luxul bate criza la români VIDEO

Dacă pentru chinezi 2011 a fost anul iepurelui, pentru români a fost cu siguranţă anul luxului, în condiţiile în care pe piaţa locală şi-au făcut deja intrarea cinci branduri de lux.

Filmele cu Audrey Hepburn sau revistele de modă ne ajută să dăm o definiţie modernă luxului. Asta pentru că, pentru români, nu a însemnat mereu acelaşi lucru.

Nici Valentino nu a aşteptat prea mult pentru a deschide porţile boutique-ului său în România, „cazat” la un hotel de cinci stele.

Colecţiile Valentino primăvară-vară 2012, create de Maria Grazia Chiuri si Piccioli Pierpaolo, au fost ca un magnet pentru vedetele autohtone.

Afacerile gigantului Louis Vuitton în România s-au apropiat de 100 de milioane de lei în 2010.

Şi alte două branduri de lux sunt aşteptate să se lanseze luna aceasta la noi: Escada şi Burberry.

DailyBusiness
Bolojan promite sprijin pentru peste 400 de persoane afectate de explozia din Rahova: 45 de locuințe sunt asigurate
Spynews
Bianca Censori, soția rapperului Kanye West, o altă apariție șocantă! Bruneta, aproape dezbrăcată, la o sesiune de shopping
Fanatik.ro
Cîrjan, cel mai slab jucător al lui Dinamo? “A fost neinspirat. S-a încărcat foarte tare cu gândul că joacă împotriva Rapidului”
Capital.ro
Călin Georgescu, demascat. Mihai Tatulici a aflat ce e în spatele fațadei: Milioane de tembeli abia așteaptă să se îndrăgostească!
Playtech.ro
Avertismentul RAR despre anvelopele de iarnă – când ar fi bine să-ți pui cauciucurile de zăpadă și de ce legea nu este clară pe subiect
Adevarul
România putea fi printre primele cele mai influente 15 țări din lume. Cum am ratat o șansă uriașă: „A fost opțiunea statului român”
wowbiz.ro
Durere fără margini la Curtea de Argeș. Femeia ucisă pe trecerea de pietoni din Berceni a fost înmormântată. Imaginile cu băiatul cel mare sunt sfâșietoare: „O aștepta să vină la școală…”
Economica.net
Ce se va întâmpla cu preţurile - Anunţ pentru toţi românii
Prosport.ro
Imaginile cu legendara femeie din ring, considerate „prea hot pentru internet”
kanald.ro
A murit un mare campion de kickboxing! Sportivul a murit în somn
Cancan.ro
Ce posta Vasilica Enache înainte să fie ucisă în Rahova! Mesajul premonitoriu: 'Când murim…'
iamsport.ro
Jucătorii Rapidului, necăjiți de oficialii lui Dinamo. Decizie controversată luată după fluierul final
MediaFlux
Bonus de 250 de euro la pensie, neimpozabili, pentru seniori. Banii intră direct pe card, până la 15 noiembrie, în toată Grecia
stirilekanald.ro
„Probabil, cu această ocazie, se vor face controale masive”. Ipoteze în cazul exploziei de pe Calea Rahovei
substantial.ro
Când sunt Moșii de toamnă în 2025