Mădălin, elev în clasa a XII-a, se luptă cu o boală CUMPLITĂ. Ajută-l să zâmbească iar!

Un elev de clasa a XII-a trece prin momente cumplite. Băiatul suferă de leucemie şi are mare nevoie de ajutorul nostru. 
Alina Costache
16 ian. 2015, 09:35
Mădălin, elev în clasa a XII-a, se luptă cu o boală CUMPLITĂ. Ajută-l să zâmbească iar!

Este greu să-ţi imaginezi prin ce trece un om bolnav şi doar atunci când ajungi să cunoşti o poveste ca a lui Mădălin îţi dai seama că eşti norocos şi că viaţa îţi este binecuvântată.

Copilul este elev în clasa a XII-a şi are o poveste de viaţă cutremurătoare. Este un băiat minunat care vă zâmbește printre rânduri şi are nevoie să i se dovedească faptul că este iubit de semenii săi. Mădălin Ivan, elev al Colegiului Economic Virgil Madgearu Ploiești, clasa a XII-a E4, a luptat și luptă alături de cei dragi, însă acum mai mult ca niciodată are nevoie de ajutor financiar necesar pentru un TRANSPLANT MEDULAR pentru a învinge o formă gravă de LEUCEMIE.

Boala a recidivat, iar din cauza tratamentului cu cortizon au apărut și alte probleme de sănătate, NECROZA ASEPTICĂ DE CAP FEMURAL BILATERAL.

După terminarea tratamentului, Mădălin are nevoie de proteze, acestea fiind foarte costisitoare.

Boala necesită costuri medicale substanțiale (100.000 euro) pe care familia nu le mai poate suporta.

Pentru a-l ajuta pe Mădălin, colegii săi vor organiza un spectacol caritabil: „Haideți să fim alături de Mădălin!”

Mădălin nu mai crede în miracole, dar împreună îi putem schimba viaţa. Cei care vor să-i întindă o mână de ajutor pot dona în conturile de mai jos oricât pot. Orice sumă de bani este un mare ajutor pentru el!

Codul IBAN pentru donații este: RO75BRDE300SV08302523000

Citeşte şi: Ochişorii lor nu văd trandafirii din faţa casei. POVESTEA SFÂŞIETOARE a gemenilor CONDAMNAŢI la întuneric

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
O mașină a intrat pe trotuar, în Brașov, și a lovit un grup de pietoni. Două persoane au murit
Fanatik.ro
David Popovici, prima reacţie după calificarea în finală la 100 de metri liber cu record: „Am destule rezerve, dar cu el mă bat! O să îmi pună probleme”
Capital.ro
Se schimbă regulile pentru proprietari: lucrările pe care le poți face fără autorizație
Playtech.ro
De ce Wi-Fi-ul hotelului poate fi mai periculos decât internetul mobil. Ce date nu ar trebui să introduci
Adevarul
SURSE Noua Lege a salarizării, negociată în mai multe variante. Sindicatele cer 8 miliarde pentru Educație și 2 miliarde pentru Sănătate
wowbiz.ro
„Am intrat în metastază” Alina Pușcău, anunț cutremurător înainte să intre în operație! Vedeta a transmis un mesaj emoționant fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Imagini șocante pe un drum din Tulcea! Un copil a căzut dintr-o dubă aflată în mers și a ajuns în mijlocul șoselei, chiar în fața unui TIR
iamsport.ro
BREAKING | Fostul atacant din SuperLiga, la un de a semna cu FCSB! Detaliile unei reveniri neașteptate
MediaFlux
Penalizări pentru cei care ies la pensie. Câți bani se opresc de la pensionari în 2026
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat