Mădălin Ionescu, la spital din cauza unei boli grave! ”Aș prefera să prezint cinci emisiuni pe zi decât să trec prin așa ceva”

Mădălin Ionescu, prezentatorul emisiunii ”Viața fără filtru” de la Antena Stars, a ajuns de urgență la spital, după patru zile în care i s-au agravat simptomele unei boli pulmonare! Medicii l-au consemnat la domiciliu, sub tratament.
Irina Dumitrescu
05 dec. 2024, 11:16
Mădălin Ionescu, la spital din cauza unei boli grave! ”Aș prefera să prezint cinci emisiuni pe zi decât să trec prin așa ceva”
Madalin Ionescu

Prezentatorul Mădălin Ionescu (54 de ani) trece prin clipe grele. După ce în pandemie fost afectat serios de Covid, gazda emisiunii ”Viața fără filtru” are din nou probleme serioase.

Într-un clip postat de Facebook, el povestește că, într-un interval de patru zile, a început să se simtă din ce în ce mai rău, astfel că în cele din urmă, s-a dus la spital, mai exact la Institutul ”Matei Balș” din București.

Mădălin Ionescu spune că, la început, avea doar o tuse căreia nu i-a dat atenție. Apoi însă, și-a dat seama că simptomele se agravează și a decis să meargă, de urgență, la spital.

”Nu am covid, nu am gripă. În patru zile, am ajuns să fac pneumonie. Îmi auziți și vocea, am un hârâit în piept…”, a spus el, vizibil afectată de boală.

Citește și Ce mânâncă Iuliana Pepene ca să arate impecabil. Produsul pe care obișnuiește să-l consume iarna: ”Cel mai bun colagen, revelația acestui sezon. Are gust sărat și un pic de usturoi”

Mădălin Ionescu a precizat că e vorba despre un ”început de pneumonie, pneumonie interstițială” și urmează tratament cu antibiotice, pentru a putea scăpa de boala care îl împiedică acum să iasă din casă și, implicit, să lucreze.

Mădălin Ionescu: ”Aveți mare grijă!”

”Aș prefera să prezint cinci emisiuni pe zi decât să trec prin așa ceva”, a mai spus prezentatorul de la Antena Stars.

În același clip, el recomandă tuturor să se păzească de boală.  ”Aveți mare grijă! Păziți-vă, purtați măști”, este îndemnul lui.

Cât privește absența de la emisiunea pe care o prezintă, Mădălin Ionescu a spus că, deocamdată, va lipsi ”câteva zile”.

Citește și Zarug, de nerecunoscut. Deși a slăbit mult, fostul concurent de la Asia Express spune că este țința haterilor: „Mă ating, dar nu mă dărâmă”

DailyBusiness
După întâlnirea SUA-Ucraina din Florida, atenția se îndreaptă asupra lui Putin
Spynews
S-a aflat cauza incendiului cu peste 150 de morți. Ce nereguli ar fi dus la dezastru
Fanatik.ro
Marius Măldărășanu, dat afară de la Hermannstadt! Prima reacție a antrenorului: „M-au sunat să o închidem”. Exclusiv
Capital.ro
Călin Georgescu a luat decizia. Anunț clar despre alegerile de pe data de 7 decembrie
Playtech.ro
Câte zile libere plătite primești în caz de deces al unei rude de gradul I sau II. Ce prevede Codul Muncii
Adevarul
Povestea eroinelor care au salvat oameni din calea naturii dezlănțuite. Una dintre ele avea doar 10 ani, iar cealaltă a ajutat oamenii până la ultima suflare
wowbiz.ro
Andreea Bălan a dat vestea bombă! Este știrea momentului în showbiz. Ea și Victor Cornea sunt în culmea fericirii
Economica.net
Cât va creşte euro, ce se va întâmpla cu preţurile, în decembrie şi în 2026
kanald.ro
Se dau bani în plus pentru pensionari înainte de sărbători! Ministrul Muncii a făcut anunțul legat de recalcularea pensiilor
iamsport.ro
Atac necruțător la adresa unui antrenor român: ”Nu ar face niciun punct până la finalul campionatului la Sibiu, atât de slab e! Nu vine la antrenamente, nu se trezește”
MediaFlux
REPORTAJ Am pedalat câteva sute de kilometri (vreo 800) pe Via Transilvanica, în cele mai ploioase zile din 2025. „Drumul care unește” m-a distrus și refăcut FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
Anunțul momentului pentru români!
substantial.ro
AS Monaco – PSG, AC Milan – Lazio, Chelsea – Arsenal: prezentare și cote la pariuri