Mama Alexandrei, primul interviu de la dispariţia fiicei sale: „Simt că trăieşte”. Apelul disperat al femeii îngenuncheate de durere

Mesaj emoționant al mamei Alexandrei. Pentru prima dată, mama Alexandrei a acceptat să vorbească în public despre durerea care o macină de o lună de zile. Tudorita Măceșanu speră că fiica ei este în viață și că se va întoarce acasă. "Eu simt că trăiește, ea este o fată puternică", spune femeia. Mesajul a fost publicat pe pagina de Facebook de Alexandru Cumpănaşu, unchiul Alexandrei Măceşanu.
Iulian Tudor
29 aug. 2019, 13:58
Mama Alexandrei, primul interviu de la dispariţia fiicei sale:

În ciuda mărturiilor făcute de Gheorghe Dincă în faţa anchetatorilor, mama Alexandrei crede că fiica sa trăieşte. Este un mesaj, un apel disperat pe care femeia îl transmite către cei care ar putea-o ajuta în găsirea fetei

Eu simt că trăieşte. Sper ca ea singură să scape, dacă Poliţia nu face nimic deocamdată. Sper din suflet ca toată lumea care poate da informaţii, care au văzut-o, îi rugăm din suflet să ne ajute să o găsim, să se întoarcă la noi acasă„, spune mama Alexandrei.

 

Interviul este însoţit de un text al lui Alexandru Cumpănaşu, care spune: „PELUL SI DISPERAREA UNEI MAME IN FATA UNUI STAT MAFIOT SI ABUZIV: Dupa ultima vizita la parintii Alexandrei si disperarea acestor oameni recunosc ca am innebunit si nu mai astept nimic de la DIICOT! TREBUIE SA NE LUAM VIATA IN MAINI. ACEASTA FEMEIE ESTE DISPERATA asa cum este fiecare mama sau familie din Romania. De AZI M-AM hotarat. NIMENI NU MERITA SA SUFERE IN HALUL ASTA PT CA AVEM UN STAT MAFIOT. HOTARATI-VA DACA VREM SA TRAIM ASA SAU LUPTAM IMPREUNA!!! MIE MI-A AJUNS. VREAU SA SCHIMB ACEST SISTEM ODIOS. In perioada urmatoare voi face un ANUNT si am NEVOIE OPINIA si sfatul dumneavoastra. NU PUTEM CONTINUA ASA!!!!! SUNTETI GATA DE LUPTA?”.

Integral, mai jos, interviul cu mama Alexandrei:

 

DailyBusiness
Palatul Parlamentului, fără apă timp de 3 zile. Lucrări urgente la rețeaua internă
Spynews
Femeie, moartă în frig după ce a fost bătută și dată afară din casă de concubin. Avea 36 de ani
Fanatik.ro
Mihai Stoica, șocat de ce a trăit în tribune la FC Argeș – FCSB 1-0: „Un copil m-a înjurat de la jumătate de metru! Jandarmul se uita”
Capital.ro
Românii renunță la Călin Georgescu. Cifrele care dovedesc cum pierde influența. S-a prăbușit de 30 de ori
Playtech.ro
Cea mai importantă ramură dintr-un pom: la ce să fii atent când tai copacii din grădină
Adevarul
Câte kilograme sunt normale și de ce greutatea ideală nu există. Medic: „Circumferința taliei poate spune mai mult decât cântarul”
wowbiz.ro
Mădălin Ionescu, în doliu! Fostul prezentator TV a făcut anunțul trist: „A sfârșit discret, în somn”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Sergiu, tânărul împușcat în Italia a fost înmormântat! Imaginile DURERII cu momentul în care mam... Vezi mai mult
iamsport.ro
Fostul patron din SuperLiga a stat ”la whisky” cu Traian Băsescu până la 04:00 dimineața! Ce au discutat: ”Nu m-aș fi gândit niciodată!”
MediaFlux
Trump promite să impună tarife vamale suplimentare de până la 25% asupra a opt țări europene până când Groenlanda va fi vândută SUA. Lista completă
stirilekanald.ro
Mama lui Sergiu Țârnă, sfâșiată de durere după moartea tânărului. Mesajul dureros transmis polițistului criminal: ”Mi-au rupt sufletul”
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend