Mama femeii de 38 de ani omorâte la Săpoca acuză: Doctoriţa a primit şpagă şi a mutat-o pe fiica mea ca pe un câine, în salon

Tragedia de la Spitalul de Neuropsihiatrie de la Săpoca, unde un bărbat internat la dezalcolizare a ucis patru persoane şi a rănit nouă scoate în evidenţă tarele sistemului sanitar românesc, iar mama uneia dintre persoanele ucise face acuzaţii extrem de grave.
Filip Stan
18 aug. 2019, 17:09
Mama femeii de 38 de ani omorâte la Săpoca acuză: Doctoriţa a primit şpagă şi a mutat-o pe fiica mea ca pe un câine, în salon

Trei bărbaţi şi o femeie au fost ucise de atacatorul de la Săpoca. Femeia avea 38 de ani şi fusese iniţal internată la Terapie Intensivă, unde ar fi şi trebuit să rămână, după cum afirmă mama acesteia.

Fetiţa mea a fost internată la altcineva, la doamna doctor Ungureanu. Deci dânsa mi-a luat-o de la Terapie, de la reanimare… Ea nu putea să meargă, era toată numai perfuzii sâmbătă după-amiază. Mi-a luat-o şi mi-a dus-o la salonul unde sunt oamenii normali. Păi se poate aşa ceva? Mi-a omorât-o! Dânsa mi-a omorât-o!

Citeşte şi Cine este atacatorul de la Săpoca, ucigaşul a patru oameni. Mama sa a aflat de crime de la televizor

A spus că a pus alt pacient în locul ei şi de-aia a mutat-o. Păi de ce l-ai pus dacă ea este bolnavă? Dacă ea este de Terapie, de Reanimare? Dacă ea nu merge, de-abia vorbea… De ce mi-ai mutat-o? pentru că a primit şpagă de la ăla de azi-noapte şi a dat-o pe ea ca pe un câine, în salon. Doamna ministru ştie tot„, a declarat mama femeii ucise.

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Alina Marymar îi dă fatala Lambadei, după ce a dat de înțeles că este însărcinată: "Nu știe să scrie și să citească”
Fanatik.ro
Cea mai tare remontada! FCSB a scris istorie, după victoria de senzație cu Feyenoord! Ce bornă a bifat campioana din SuperLiga
Capital.ro
Tragedie în lumea muzicii. S-a stins o celebră cântăreață. Era una dintre cele mai promițătoare voci ale noii generații
Playtech.ro
Cutremur puternic în România! Unde s-a simţit seismul de mai dreveme
Adevarul
Întrebarea care a aprins scânteia între profesori și învățători. „Dacă citește ministrul ne pune să-i luăm și acasă, pentru consolidarea relațiilor”
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Japonia a fost zguduită din nou! Cutremurul a înregistrat 6,7 grade. Autoritățile sunt în alertă
iamsport.ro
Patronul din fotbalul românesc a izbucnit: ”Ultimul om care putea fi ministru! Un simbol al corupției, un combinator care a făcut nenorociri, nu are nicio legătură cu ideea de justiție”
MediaFlux
PSD a început procedura internă de consultare: se decide ieșirea sau rămânerea la guvernare
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
A murit tatăl actriței Mirela Oprișor: „A fost cel mai iubit tătic din lume!”