MANCHESTER CITY – FC BASEL 1-2. Guardiola: calificare fără glorie REZUMAT VIDEO

MANCHESTER CITY - FC BASEL 1-2. Manchester City s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale Ligii campionilor, deşi a pierdut, acasă, 1-2 cu FC Basel. "Cetăţenii" au câştigat în tur cu 4-0.

07 mart. 2018, 19:32

MANCHESTER CITY – FC BASEL 1-2. După 4-0 în Elveția, Manchester City era sigură de calificarea în sferturile Ligii. Totușii, englezii au început tare, iar Gabriel Jesus a deschis scorul în minutul 8, cu un șut din șase metri.

MANCHESTER CITY – FC BASEL 1-2.  Elevii lui Pep Guardiola s-au relaxat, iar Basel a egalat în minutul 17, prin Mohamed Elyounoussi. Acesta a marcat cu un șut din mijlocul careului. După pauză, Michael Lang i-a adus pe elvețieni în avantaj. Acesta a înscris în minutul 71, dar nu a fost decât o victorie de palmares.

Min. 71: gol Basel! A marcat Michael Lang VIDEO AICI

Min. 17: gol Basel! A marcat Mohamed Elyounoussi VIDEO AICI

Min. 8: gol Manchester City! A marcat Gabriel Jesus VIDEO AICI

MANCHESTER CITY – FC BASEL 1-2 (1-1)

Jesus 8 – Elyounoussi 17, Lang 71

Manchester City: Bravo – Danilo, Stones, Laporte, Zinchenko – Gundogan (66 Diaz), Yaya Toure, Foden (89 Adarabioyo) – Bernardo Silva, Gabriel Jesus, Sane.

FC Basel: Vaclik – Lang, Lacroix, Suchy, Riveros – Frei, Serey Die – Bua (68 Stocker), Zuffi, Elyounoussi – Oberlin (74 Van Wolfswinkel).