Marcel Ciolacu a făcut schimbare în domeniul jocurilor de noroc. Mutarea, publicată în Monitorul

Oficiul Naţional pentru Jocuri de Noroc (ONJN) are, de astăzi, un nou vicepreşedinte. Coaliţia de guvernare a decis numirea lui Cristian-Gabriel Pascu în funcţia de vicepreşedinte.
Filip Stan
01 apr. 2024, 20:55
Marcel Ciolacu a făcut schimbare în domeniul jocurilor de noroc. Mutarea, publicată în Monitorul

Marcel Ciolacu a semnat decizia. În Monitorul Oficial a apărut astăzi decizia premierul de a-l numi vicepreşedinte la ONJN, cu grad de subsecretar de stat, pe Cristian-Gabriel Pascu în locul lui Mihail-Silviu Pocora.

Oficiul Naţional pentru Jocuri de Noroc (ONJN) are, de astăzi, un nou vicepreşedinte.

EXCLUSIV Premierul Ciolacu joacă tare: „Nu mă las până nu termin cu păcănelele. Le taxez de zece ori mai mult. Nu mă sperie nimic!”
Coaliţia de guvernare a decis numirea lui Cristian-Gabriel Pascu în funcţia de vicepreşedinte.

Fostul „vice”, Mihail-Silviu Pocora, a fost eliberat din funcţie, după ce a condus instituţia ca interimar, înainte de aducerea actualului preşedinte, Gabriel Gheorghe.

Bărbat arestat după ce a „măcelărit” cu toporul o ruletă, 19 aparate și un bar din două săli de păcănele din Giurgiu
Premierul Ciolacu spune că a interzis păcănelele în orașe sub 15.000 de locuitori și că impozitele pentru aceste afaceri vor crește de zece ori!

„Nu mă las până nu termin cu păcănelele. Le-am luat de zece ori mai mult. Ei toți aveau în Transnistria, unde plăteau de zece ori mai puțin. Eu cred miniciunile alea, cu aducem bani? Sunt bani pe nenorocirea oamenilor. Să își ia banii înapoi, banii se întorc în economie, că se duce omul cu ei la familie. Dependența de jocuri de noroc e ca alcoolismul. Ce să caute la comune? Nu va mai fi nicio păcănea la locuități sub 15.000 de locuitori. Vor avea sediu în România. Îi impozitezi. Nu se poate ca pe toată strada lângă școli să fie cinci păcănele. Ai voie în hoteluri, ai intrare separată.

Vine bietul om de la serviciu, bea trei beri și o țuică și pierde tot salariul. Nu mă sperie nimic. Pot să plătească cât vor ei, nu mă opresc cu reforma fiscală”, a spus Ciolacu, la Punctul Culminant de la România TV.

DailyBusiness
Propaganda comunistă prinde pe TikTok. 130 de milioane de vizualizări din doar 200 de postări
Spynews
Un nou femicid, în România! O femeie ar fi fost ucisă de concubinul beat
Fanatik.ro
El este cel mai în vârstă campion olimpic! Are 98 de ani, dar mai e activ și astăzi: ”Merg 3 ore și jumătate pe zi”
Capital.ro
O voce de excepție a României a încetat să mai cânte. S-a stins din viață o cântăreață și un dascăl care avea iubirea tuturor
Playtech.ro
Ce înseamnă „recalculare din oficiu” și „recalculare la cerere”. Care e diferența
Adevarul
Aleksandr Dughin, ideologul Kremlinului, reacționează la planul de pace al SUA: „Ucraina va fi a noastră complet în maximum doi ani”
Președintele Nicușor Dan a promulgat legea! A intrat în vigoare o nouă regulă pentru comercianți, iar cei care nu o respectă riscă amenzi usturătoare
Economica.net
Cât va creşte euro, ce se va întâmpla cu preţurile, în decembrie şi în 2026
kanald.ro
Noi întreruperi de curent programate în București, Ilfov și Giurgiu între 24 și 28 noiembrie. Zonele unde alimentarea cu energie va fi oprită temporar
iamsport.ro
Cristi Borcea și-a ales preferatul pentru funcția de primar al Capitalei: ”Doarme 2-3 ore pe noapte”
MediaFlux
CASS eliminat pentru mame, veterani, foști deținuți politici, invalizi. Senatul a adoptat proiectul PSD
stirilekanald.ro
Anunțul momentului pentru români!
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume