Marea finală Asia Express 2024, sezonul 7. Echipele finalistele care vor lupta pentru premiul de 30.000 de euro

Asia Express 2024 va ajunge în curând la final. Competiția își desemnează miercuri, 6 noiembrie, echipele finaliste care vor lupta în cursa pentru marele premiu.
Alina Costache
06 nov. 2024, 19:41
Marea finală Asia Express 2024, sezonul 7. Echipele finalistele care vor lupta pentru premiul de 30.000 de euro
Când are loc marea finală de la Asia Express 2024, sezonul 7

Marea finală Asia Express 2024, sezonul 7, va fi difuzată miercuri, 13 noiembrie, la Antena 1. Echipele se pregătesc să ajungă în Indonezia, potrivit tvmania.ro.

În această seară, de la ora 20.30, Irina Fodor va dezvălui echipa care a câștigat biletele de aur ce duc direct în marea finală din Bali de la Asia Express. Bilanțul cardurilor cu zeități va decide cele trei echipe care se vor întrece în cursa pentru ultima șansă. La finalul zilei, o echipă va părăsi competiția.

Citește și: Anca Țurcașiu nu s-a putut abține nici după eliminarea de la Asia Express. Comportamentul față de Andreea Samson i-a enervat pe fani

În ediția din această seară, urmează numărarea punctelor acumulate de fiecare echipă. După ultima întrecere, prima echipă care a sosit la Irina Fodor a fost cea alcătuită din Nicolai Tand și Sorin Brotnei. Această poziție le-a asigurat băieților, înaintea bilanțului, numai cazarea la hotel. Biletele vor fi obținute de echipa care a adunat cele mai multe puncte din cardurile cu Zeități.

O singură echipă poate ajunge direct în marea finală de la Asia Express. Restul concurenților se vor lupta să obțină acest privilegiu în cursa pentru ultima șansă, care-i va purta printr-un șir de misiuni care mai de care, proba fiind inspirată de munca minerilor care extrag zilnic sulful din craterul unui vulcan. Autostopul va fi și de această dată un element cheie în competiție pentru cei condamnați la ultima șansă.

Citește și: Antena 1, sub Pro TV la audiențe. Ce se întâmplă cu emisiunea Asia Express

Anca Țurcașiu și prietena ei, actrița Andreea Samson, Mihai Găinușă și Oana Paraschiv, colega lui de radio, Nicolai Tand și Sorin Brotnei (nașul și finul), Betty Salam și Cătălin Vișănescu, comedianții Ioana State și Mane Voicu, content creator-ul și antreprenoarea Carmen Negoiță și sora ei, Andreea, Victor Slav și iubita lui, Selina, Adi Nartea și prietenul lui, actorul Cosmin Vîjeu, Andrei Ursu și iubitul lui, Vlad Condurache sunt vedetele care au participat la Asia Express 2024, sezonul 7.

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
Ce ”bijuterie” de 4 milioane de euro și-a cumpărat Ion Țiriac. Sunt 250 în întreaga lume: ”Ultimul scos pe piață”
Capital.ro
Pensii mai mari în România. Anunțul BNR pentru pensionari: A crescut pensia, dar n-au mai rămas bani
Playtech.ro
Ai primit amendă în Bulgaria: Unde trebuie să o plătești și ce riști dacă o ignori
Adevarul
Fostul șef al diplomației ungare, Peter Szijjártó, a dispărut total din spaţiul public după înfrângerea lui Viktor Orban
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a părăsit România, la două zile de la înmormântarea lui Mircea Lucescu. Mărturisirea pe care a făcut-o cu lacrimi în ochi, în prima zi de Paște: „Am comunicat mult prea puțin cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 47 de ani din Alba a fost înjunghiat mortal de un tânăr de 18 ani, chiar în noaptea de Paște. Victima nu a avut nici o șansă
iamsport.ro
Constantin Budescu și Gabi Enache, revenire-șoc în fotbal! Echipa cu care sunt aproape de a semna
MediaFlux
Cum arată în 2026 actorul care l-a interpretat pe Iisus în „Iisus din Nazaret”
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj