Marele regret al tatălui Denisei Răducu! Nici după atâția ani nu i s-a domolit suferința: „Tare mult mi-aș dori”

Denisa Răducu a murit în urmă cu șapte ani, iar tatăl regretatei artiste se pregătește să îi facă pomana. Bărbatul încă suferă cumplit, iar când vorbește despre fiica lui nu își poate potoli lacrimile.
Alina Costache
10 iul. 2024, 12:00
Marele regret al tatălui Denisei Răducu! Nici după atâția ani nu i s-a domolit suferința: „Tare mult mi-aș dori”
Marele regret al tatălui Denisei Răducu! Nici după atâția ani nu i s-a domolit suferința: „Tare mult mi-aș dori”

Emilian Răducu, tatăl regretatei Denisa Răducu, a dezvăluit ce pregătește pentru pomana fiicei sale, trecută în neființă în urmă cu șapte ani, repusă de cea mai violentă formă de cancer hepatic.

Citește și: Cu ce se ocupă sora Denisei Răducu în Spania. Tatăl regretatei artiste a spus tot: „Nu e nimic ruşinos”

Marele regret al tatălui Denisei Răducu

Pe 23 iulie 2017 Denisa Răducu își dădea ultima suflare acasă la ea, după o luptă crâncenă cu o boală nemiloasă, carcinom hepatocelular, cel mai grav cancer de ficat, ce a făcut-o să se usuce pe picioare. În urma unul stop cardio-respirator, artista nu a mai putut fi salvată, în ciuda eforturilor depuse de medici să o salveze.

Denisa Răducu nu a fost, totuși, uitată. Fanii fideli îi ascultă și acum melodiile, iar familia ei încearcă, pe cât posibil, să respecte tradițiile. Pe 19 iulie va avea loc pomana de șapte ani, iar primele detalii despre eveniment le-a oferit chiar tatăl manelistei, Emilian Răducu.

„Sper să strâng măcar 30 persoane, deși este foarte greu. E cald, lumea în perioada asta e plecată, în special tineretul. Sora Denisei nu va fi prezentă, deși și-ar fi dorit din tot sufletul. E cu munca, are copii mici. Săptămâna viitoare voi merge la o firmă specializată și voi comanda tot ce trebuie pentru un astfel de eveniment. Am un buget de 3.000 de lei”, a declarat tatăl Denisei Răducu pentru Spynews.ro.

Bărbatul a mărturisit, printre lacrimi, și care este cel mai mare regret al său în ceea ce o privește pe preaiubita lui fiică dispărută prea repede la ceruri.

„Dumnezeule, nici măcar nu o visez. Tare mult mi-aș dori să-mi apară în vis, să mai vorbesc cu ea. Dar în fiecare zi ma uit la fotografiile cu ea și discut astfel”, a mai afirmat bărbatul îndurerat.

La rândul lui, Florian, cumnatul Denisei Răducu, ne-a precizat că urmează ca și el și Adelina, sora Denisei, să împartă pachete în memoria regretatei artiste.

„Din păcate, nu putem ajunge sub nicio formă. Trebuie să stăm aici, în Spania, suntem prinși cu munca. Dar vom face câteva pachete, vom împărți în memoria ei. Adelina se va ocupa personal de fiecare detaliu. Și acum suferă, plânge după Denisa. Erau apropiate și îi lipsește foarte mult. Credeam că timpul îi va mai domoli durerea, dar, din păcate, nu s-a întâmplat asta”, a declarat Florian pentru aceeași sursă.

Citește și: Imaginile durerii la mormântul Denisei Răducu. Cum arată locul de veci al artistei la 7 ani de când a plecat dintre noi

DailyBusiness
Un profesor a făcut, anul trecut, 1,5 milioane de lei din meditații! Câți bani au declarat la ANAF, în total, cei care pregătesc elevii în particular
Spynews
Ultimă oră! Accident grav în Capitală! O mașină s-a răsturnat în urma impactului puternic
Fanatik.ro
Gigi Becali a dezvăluit discuția cu tatăl lui Louis Munteanu, care-i spunea că are tricoul lui Lăcătuș. „Hai, nea Gigi, mai pune ceva și pentru ăla mic al meu. Pentru fratele lui Louis!”. Exclusiv
Capital.ro
A murit ce mai frumoasa actriță. A fost o legendă a teatrului, filmului și televiziunii. A scos ce era mai bun din oameni
Playtech.ro
15 ani de când „Flacăra” din inima poetului Adrian Păunescu s-a stins pentru totdeauna
Adevarul
Portretul securistului român, bătăușii care și-au terorizat propriul popor. Semianalfabeți, brutali, incapabili să învețe o meserie
wowbiz.ro
El știe unde e Dani Mocanu! Ce se întâmplă acum cu artistul și evenimentele la care urma să cânte, în timp ce poliția îl caută în toată România
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
Ajutorul de deces 2025: Câți bani se acordă și cine poate beneficia de această indemnizație
iamsport.ro
Italianul care stă de 15 ani în România încă este șocat de țara noastră și de București
MediaFlux
Ce a promis Băluță în fața membrilor de partid. Pe ce se axează campania pentru București
stirilekanald.ro
Biserică cuprinsă de flăcări, înainte de sărbători! Minune: Sfânta Evanghelie a fost SALVATĂ
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume