Maria Grapini, scandal cu un hărțuitor: „Am fost amenințată, urmărită în aeroport”. Cum a reușit să scape de probleme

Maria Grapini a dezvăluit recent o experiență tulburătoare prin care a trecut, povestind cum a fost urmărită și amenințată de un bărbat pe aeroport.
Alina Costache
17 mai 2024, 15:24
Maria Grapini, scandal cu un hărțuitor: „Am fost amenințată, urmărită în aeroport”. Cum a reușit să scape de probleme
Maria Grapini, scandal cu un hărțuitor: „Am fost amenințată, urmărită în aeroport”. Cum a reușit să scape de probleme

Maria Grapini, europarlamentară și candidată PSD la Parlamentul European, a dezvăluit recent un incident alarmant în care a fost victima amenințărilor din partea unui bărbat necunoscut. Incidentul a avut loc într-un aeroport, unde individul a abordat-o și a lansat amenințări directe la adresa ei.

Citește și: Maria Grapini nu se lasă! ”Mama perlelor” revine cu o nouă gafă!

Potrivit declarațiilor Mariei Grapini, situația a escaladat atunci când bărbatul s-a cazat în același hotel cu ea. Grapini a relatat că individul a continuat să o amenințe și în acel context, generând o stare constantă de nesiguranță și teamă. În plus, agresorul a trimis o înregistrare video în care își documenta acțiunile, demonstrând astfel premeditarea și intenția clară de intimidare.

Maria Grapini a subliniat că a depus plângere împotriva bărbatului și a menționat că a avut martori care pot confirma cele întâmplate. Cu toate acestea, ea a evidențiat o problemă mai largă, referindu-se la sistemul judiciar. Grapini a criticat modul în care justiția gestionează astfel de cazuri, argumentând că legile ar trebui să fie aplicate cu mai multă strictețe și că infractorii periculoși nu ar trebui eliberați atât de ușor.

„Și eu am fost amenințată, urmărită în aeroport, după m-am dus în Alba Iulia la 1 decembrie și m-a amenințat în aeroport că nu o să scap și m-am trezit că s-a cazat exact unde m-am cazat eu și din nou m-a amenințat. I-am făcut plângere, am avut martori, el a trimis un filmuleț, s-a și filmat cu ceea ce a făcut.

Dar aici mai este o cauză, justiția. Nu se poate să dai drumul la niște criminali. Cum să le dai drumul, ce siguranță mai au oamenii din acea zonă. Justiția trebuie să fie mult mai puternică și mai dreaptă”, a spus Maria Grapini la Realitatea Plus.

Citește și: Maria Grapini dezvăluie momentele cumplite prin care a trecut: „Organismul nu mai primea nimic, nu mai puteam să beau nici apă”

DailyBusiness
Doi muncitori îngropați de vii la 5 metri sub pământ, într-o localitate din Prahova, după surparea unui mal. Pompierii militari intervin de urgență
Spynews
De unde lucrează Gabriela Cristea. Vedeta a recunoscut că nu îi place munca la birou
Fanatik.ro
Ce se află, de fapt, în spatele raportului BNR. Avertisment dur pentru români: taxe până la 300%, impozite duble la mașini și inflație scăpată de sub control
Capital.ro
Moneda națională care va deveni istorie. Iese complet din circulație după 31 ianuarie 2026. Va fi înlocuită cu euro
Playtech.ro
La ce oră intră pensia în cont, în funcție de bancă. Unele virează banii de la 6 dimineața, altele abia după prânz
Adevarul
Pachetul 2 de austeritate vine cu noutăți: datornicii la stat nu vor mai putea cumpăra mașini sau case, iar păcănelele ajung la mâna primarilor
wowbiz.ro
Mama fetiței de 2 ani care a murit la stomatolog, gest sfâșietor după ce nu a putut participa la înmormântare. Durere de nesuportat pentru cei doi părinți
Economica.net
Un nou magazin cu preţuri mici se deschide. 1.500 de produse sub 5 lei
kanald.ro
S-a stins din viață bunicuța care și-a dus nepotul la festivalul „Beach, Please!” în 2025. Avea 73 de ani și primise deja bilet pentru anul viitor
iamsport.ro
”Cu cine vreți să jucați la baraj?”. Mihai Stoichiță a dat un răspuns bizar
MediaFlux
Șoferii români își pot suspenda asigurările RCA. Ce condiție există
stirilekanald.ro
Anunț de ultim moment pentru români! Breaking news
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume