Maria Sharapova, alături de victimele războiului din Ucraina. Gest impresionat al rusoaicei

Maria Sharapova, învârstă de 34 de ani, a decis să sară în ajutorul victimelor războilui din Ucraina declanșat de Vladimir Putin, preşedintele Rusiei.
Filip Stan
11 mart. 2022, 15:02
Maria Sharapova, alături de victimele războiului din Ucraina. Gest impresionat al rusoaicei
Maria Sharapova, alături de victimele războiului din Ucraina

Maria Sharapova, alături de victimele războiului din Ucraina. Fostul lider mondial WTA a decis să doneze bani pentru victimele războiului și a declarat că este foarte preocupată și îndurerată de suferința ucrainenilor.

Maria Sharapova, alături de victimele războiului din Ucraina. Gest impresionat al rusoaicei

Maria Sharapova a făcut în acest sens un anunț pe rețelele sociale. „Cu fiecare zi ce trece, am inima din ce în ce mai frântă și sunt profund îndurerată de imaginile și poveștile familiilor și copiilor afectați de criza din Ucraina. Am donat pentru fondul creat de Save the Children, o organizație care muncește fără încetare pentru a le duce mâncare, apă și truse de ajutor celor care au nevoie. Mă rog pentru pace și transmit toată dragostea și sprijinul meu celor afectați”, a scris Maria Sharapova pe contul său de Instagram.

Vladimir Putin, pus la colţ de un român! Decizia care îl umileşte pe preşedintele Rusiei

Maria Sharapova este stabilită din adolescenţă în SUA, dar are cetăţenie rusă. Criticată la început pentru lipsa de reacție, fosta sportivă a vorbit în premieră pe Instagram despre războiul din Ucraina, pe 1 martie, când se afla la Paris: „Călătoria în Europa este foarte diferită de această dată. Sunt cu inima îngreunată și cu o dorință profundă de pace și, cel mai important, de asigurare a siguranței și a viitorului copiilor noștri”.

 

Vezi această postare pe Instagram

 

O postare distribuită de Maria Sharapova (@mariasharapova)

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
A fost găsită moartă femeia dată dispărută după o operație estetică. Unde a fost abandonat trupul ei
Fanatik.ro
Aryna Sabalenka, mesaj acid pentru oamenii care o pun la zid. Cum a reacționat când o mamă cu trei copii a jignit-o
Capital.ro
Restricție pentru asociația de proprietari. Împărțirea peste care nu se poate trece la bloc: „Mulți proprietari confundă”
Playtech.ro
Salariile nu mai țin pasul cu scumpirile, românii resimt tot mai puternic criza. 57% dintre angajaţi iau în calcul schimbarea locului de muncă
Adevarul
„Curentat” la factura de energie electrică: garsonieră de 12 mp taxată cu 70% din prețul locuinței
wowbiz.ro
S-a aflat abia acum! Cine a venit la înmormântarea Alisiei, tânăra ucisă fără milă în Bihor! Tatăl vitreg al fetei în vârstă de 18 ani a spus totul: „Nu i-am interzis să vorbească cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O mamă s-a aruncat de la etaj împreună cu trei dintre copiii săi! Cu ce probleme s-ar fi confruntat femeia
iamsport.ro
Dezvăluiri copleșitoare despre controversatul finanțator din Liga 1: ”A murit sărac! Mitică Dragomir îi mai trimitea bani”
MediaFlux
Mesaje de „La mulți ani” pentru cei care poartă numele de Constantin sau Elena
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi