Marica a marcat golul rundei, în Cupa Germaniei. A înscris din foarfecă, pentru Schalke VIDEO

Ciprian Marica a marcat al doilea său gol pentru Schalke în acest sezon, în turul secund al Cupei Germaniei, contra celor de la SV Sandhausen. Schalke a câştigat meciul cu 2-0.

30 oct. 2012, 21:56

Ciprian Marica nu a avut şansa să joace prea multe minute în acest sezon pentru Schalke, atacantul fiind folosit doar în două partide ca titular, în acest sezon.

A treia partidă ca titular a bifat-o în turul doi al Cupei Germaniei, pe care Schalke a jucat-o cu SV Sandhausen. Atacantul român a avut o evoluţie foarte bună şi a marcat al doilea gol al său în acest sezon, după cel marcat în luna august, tot în Cupă, contra celor de la FC Saarbrücken.

Reuşita de miercuri seara a fost însă una de excepţie, Marica ridicând scorul la 2-0, în minutul 62, printr-un golazo: foarfecă din interiorul careului. Schalke a câştigat meciul cu 3-0.