Marius Ţeicu trece printr-un adevărat coşmar. Fiica sa este grav bolnavă şi are nevoie de sânge

Compozitorul Marius Ţeicu trece prin momente de coşmar. Fiica lui, Patricia, este internată la Spitalul Fundeni, unde este tratată pentru o boală gravă. Tânăra a făcut apel către toţi cei care vor să o ajute să doneze sânge pentru că are nevoie să facă transfuzie.
Iulian Tudor
13 apr. 2016, 09:38
Marius Ţeicu trece printr-un adevărat coşmar. Fiica sa este grav bolnavă şi are nevoie de sânge

Marius Ţeicu trăieşte un adevărat coşmar de când a aflat că fiica lui s-a îmbolnăvit, scrie click.ro. Tânăra, mamă a doi copii mici, suferă de o afecţiune gravă şi are nevoie de sânge ca de aer. Ea a publicat un mesaj disperat pe Facebook în care îşi roagă prietenii şi cunoscuţii să doneze pentru ea.

Citeşte şi Centrul de Transfuzie Bucureşti: Este o lipsă acută de sânge

„Dragi prieteni, am nevoie de ajutorul vostru, mai precis de sânge. Trebuie să fac zilele astea transfuzie de sânge urgent, însă grupa A pozitiv este în criză pe «piaţă», aşa că apelez la ajutorul vostru, dacă puteţi să donaţi pentru mine. E nevoie de sânge grupa A pozitiv (Rh pozitiv) si să specificati ca donaţi pentru mine. Vă mulţumesc şi… I need your blood!:))”, a scris tânăra pe rețeaua de socializare.

Prietenii din mediul virtual ai fiicei lui Marius Țeicu au reacționat imediat la anunțul făcut de tânără și au sărit în ajutorul ei.

Citeşte şi Corina Chiriac, mesaj emoţionant pe Facebook pentru mama ei care s-a stins din viaţă

„Dragi prieteni, vă mulţumesc din toată inima pentru tot ce aţi făcut şi faceţi. E incredibil. Am primit tot ce trebuia pentru acum. Urmează să mai primesc la nevoie (face parte din tratament) şi datorită vouă voi avea tot ce trebuie de fiecare dată când va fi cazul. Sunt bine şi urmez cuminte tratamentul:)) să mă fac bine de tot şi… vă mulţumesc de o mie de ori”, a mai scris fiica lui Marius Țeicu pe Facebook.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Ce s-a ales de fostul jucător căruia Gigi Becali îi interzisese să mai dribleze la FCSB. Astăzi, a ajuns să spele mașinile bogaților
Capital.ro
Mihai Gâdea provoacă valuri în televiziune. Scandalul ar fi fost unul național: S-a încercat să fiu cumpărat cu geanta de bani
Playtech.ro
Programul supermarketurilor de Crăciun. Ce magazine sunt deschise pe 24, 25 și 26 decembrie
Adevarul
Val de concedieri la o fabrică din România, imediat după Sărbători
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
BREAKING NEWS Un avion s-a prăbușit pe un aeroport din SUA! Nu există supraviețuitori
iamsport.ro
A fost bairam! Supărarea ține puțin în Oltenia: jucătorii au aruncat cu bani în lăutari după eșecul din Conference League
MediaFlux
Bonus pentru românii care și-au plătit impozitele la timp. Anunțul Ministerului Finanțelor
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet