Masacru în Norvegia. Mai multe persoane au fost ucise în urma unui atac cu arcul

Norvegia s-a confruntat în urmă cu puțin timp cu un atac de o cruzime greu de imaginat, un bărbat a tras cu arcul în trecători și a ucis mai multe persoane.
Ruxandra Rădulescu
13 oct. 2021, 22:28
Masacru în Norvegia. Mai multe persoane au fost ucise în urma unui atac cu arcul

UPDATE: Cinci oameni au fost uciși și încă doi răniți în Norvegia după ce un bărbat a folosit un arc și săgeți pentru a-i ataca.

Norvegia s-a confruntat în urmă cu puțin timp cu un atac de o cruzime greu de imaginat, un bărbat a tras cu arcul în trecători pe o stradă din orașul Kongsberg și a ucis mai multe persoane.

Autoritățile au intervenit de urgență. Criminalul al cărui nume nu a fost dat publicității, a acționat singur, și s-au referit la incident ca fiind ”foarte serios”.

Poliția a precizat că este prea devreme pentru a răspunde la întrebarea dacă a fost un atac terorist. Din ultimele informații, există mai mulți morți și răniți.

Forțele de odine au intervenit cu două elicoptere, mai multe mașini și 10 ambulanțe.

 

DailyBusiness
Doi muncitori îngropați de vii la 5 metri sub pământ, într-o localitate din Prahova, după surparea unui mal. Pompierii militari intervin de urgență
Spynews
O tânără din Bacău, găsită decedată, lângă o șină de cale ferată. Ar fi fost ucisă aseară. Autorul este în continuare căutat
Fanatik.ro
România, batjocorită de fanii bosniaci! Protest scandalos la Zenica chiar în timpul meciului. Video
Capital.ro
„Crăciun fără numerar”. Locul unde nu mai poți plăti cu bani cash. Bancnotele sunt respinse fix de Sărbători
Playtech.ro
Ce se întâmplă dacă depășești termenul de acceptare a moștenirii. Explicații pe înțelesul tuturor
Adevarul
Cum era Ceaușescu să provoace un război cu URSS. Istoria secretă a unor planuri de invazie
wowbiz.ro
Mariana Moculescu și-a făcut apariția la priveghiul lui Horia Moculescu, chiar dacă anunțase că nu va participa! Preț de câteva momente, a dat la o parte toate neînțelegerile și și-a îmbrățișat fiica
Economica.net
Noi taxe! Cât vom plăti în plus şi pentru ce
kanald.ro
Cazul Sarei, fetița de 2 ani care a sfârșit în cabinetul stomatologic, ar putea schimba legea. Anunţul făcut de ministrul Sănătății
iamsport.ro
S-a dezlănțuit la adresa lui Mircea Lucescu: ”Apostolul dezastrului, încrezut plin de imprestii de tip mesianic! Pleacă singur, du-te după Rădoi”
MediaFlux
Se dau 200.000 de euro gratis dacă depui dosarul! Banii vin în 2026
stirilekanald.ro
Prima declarație oficială a clinicii unde a murit Sara, fetița de doar 2 ani. Ce s-a întâmplat, de fapt, în cabinet: "Suntem profund marcați"
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume