MAŞINĂ ÎN FLĂCĂRI la intrarea în Deva. Şoferul a murit din cauza arsurilor VIDEO

Un grav accident de circulaţie s-a produs, duminică, pe un pod de la intrarea în Deva. Un autoturism s-a lovit frontal de un camion. În urma impactului, autoturismul a luat foc, iar şoferul a murit din cauza arsurilor.
Iulian Tudor
11 mai 2014, 11:46
MAŞINĂ ÎN FLĂCĂRI la intrarea în Deva. Şoferul a murit din cauza arsurilor VIDEO

Autoturismul condus de un tânăr de 30 de ani se afla pe contrasens, la intrarea în Deva, şi s-a izbit violent de un camion care circula regulamentar, potrivit România TV. În urma impactului, maşina tânărului a luat foc. Acesta a suferit răni extrem de grave din cauza arsurilor.

Victima a fost transportată la spital, unde a suferit mai multe intervenţii chirurgicale complexe, însă medicii nu i-au mai putut salva viaţa.

Şoferul camionului implicat în accident a declarat că tânărul conducea cu viteză mare şi astfel nu a mai avut timp să frâneze pentru a evita coliziunea.

CITEŞTE ŞI: O fetiţă de un an de zile şi bunica ei, accidentate de un şofer de 85 de ani

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Cum arată casa în care s-a ascuns criminalul de 13 ani din Cenei, după moartea lui Mario. Ce s-a găsit în patul lui
Fanatik.ro
„Fantoma” lui Denis Alibec deja „bântuie” la FCSB. Ce s-a întâmplat pe Arena Națională la meciul cu Fenerbahce din Europa League. Video
Capital.ro
Soția lui Bruce Willis face dezvăluiri cutremurătoare despre boala actorului: Este blestemul acestei situații
Playtech.ro
„Două mingi” sau „două mingii”: Care este forma corectă în română
Adevarul
Românul brutar care a ajuns cioban în Spania și a câștigat de cinci ori mai mult. Acum are propria afacere: „Tot ce vindem este proaspăt”
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Răsturnare de situație în cazul tragediei din Timiș. Microbuzul nu avea sistem de asistență
iamsport.ro
Acuzații grave! A lucrat la Ministerul Sportului și susține că SuperLiga a avut o singură ”campioană curată” în ultimii 10 ani
MediaFlux
Impozite la jumătate pentru locuitorii unor zone din țară. Statul acoperă diferența
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil